Typ artykułu

Więcej wiadomości

Siatka
Lista

Rajd Meksyku, trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2020, na zdjęciach Marcina Rybaka.

M-Sport nie może znaleźć przyczyny pożaru

Szef zespołu M-Sport w WRC: Richard Millener, przyznał, że zespół nadal szuka przyczyny pożaru Fiesty WRC, którą startował w Rajdzie Meksyku Esapekka Lappi.

Pechowa trzynastka Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli tegoroczną walkę w WRC 3 od czwartego miejsca w Rajdzie Meksyku. Choć 12 punktów może na koniec sezonu okazać się bezcenne, oczekiwania związane z wyprawą za Atlantyk były dużo większe.

Rajd Meksyku, trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2020, na zdjęciach Marcina Snopkowskiego.

Evans wciąż ma co poprawiać

Elfyn Evans, czwarty kierowca zakończonego w weekend Rajdu Meksyku, przyznaje, że jego styl jazdy po szutrze nie jest jeszcze idealnie dopasowany do Toyoty.

Tanak nie czuje się pewnie

Ott Tanak, który wywalczył drugie miejsce na trasach Rajdu Meksyku, przyznał, że nie czuje się na tyle pewnie za kierownicą Hyundaia i20 WRC, by móc atakować na odcinkach specjalnych.

Zawiera wideo

Bernacchini zachwycony Bulacią

Marco Bulacia i Giovanni Bernacchini wygrali Rajd Meksyku w klasyfikacji WRC 3. W klasie RC2 zajęli trzecie miejsce, a w generalce rajdu ósme.

Matton zadowolony z przyjazdu do Meksyku

Odpowiedzialny za rajdy w Międzynarodowej Federacji Samochodowej, Yves Matton przyznał, że cieszy się z faktu rozegrania Rajdu Meksyku, trzeciej tegorocznej rundy mistrzostw świata.

Hat-trick Tidemanda

Pontus Tidemand i Patrik Barth wygrali podczas Rajdu Meksyku kategorię WRC 2. Szwedzki duet zdobył również punkty za 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rajd Meksyku - Podsumowanie video

Podsumowania video Rajdu Meksyku - trzeciej rundy mistrzostw świata 2020.

Zespół Kajetanowicza ma problem z powrotem do Polski

Po Rajdzie Meksyku Kajetan Kajetanowicz i jego zespół mają problem z powrotem to Polski.

Czwarte miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka

Załoga LOTOS Rally Team rozpoczęła swój sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rywalizowali w ostatnich dniach na szutrowych trasach Rajdu Meksyku, który stanowił trzecią rundę kalendarza WRC i pierwszą w ich programie startów. Polacy pomimo kłopotów technicznych nie poddali się i po walce zajęli czwarte miejsce. Wrócą z Ameryki Północnej z solidną liczbą punktów.

Tanak mógł walczyć o zwycięstwo

Ott Tanak i Martin Jarveoja zajęli drugie miejsce w Rajdzie Meksyku. W klasyfikacji mistrzostw świata awansowali na piątą pozycję.

Suninen dumny z wyniku

Reprezentanci M-Sport Ford World Rally Team - Teemu Suninen i Jarmo Lehtinen stanęli pierwszy raz na podium w WRC 2020. Zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Meksyku.

Ogier: To dziwne zwycięstwo

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia odnieśli pierwsze zwycięstwo w barwach Toyota Gazoo Racing WRT. To był ich szósty triumf w Rajdzie Meksyku.

Ogier i Ingrassia jak Loeb i Elena

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia najlepiej poradzili sobie na skróconym do dwóch etapów Rajdzie Meksyku i wyrównali rekord Sebastiena Loeba i Daniela Eleny w północnoamerykańskiej imprezie.

Pozostał superoes

Mierzący 1,62 km superoes na ulicach Leon pozostał do pokonania zawodnikom walczącym w Rajdzie Meksyku. Klasyfikacja generalna wydaje się już ułożona.

Szczęście Suninena, Tanak drugi

Teemu Suninen może mówić o sporym szczęściu po tym, gdy przestrzelił jeden z zakrętów i był bliski wypadnięcia z trasy drugiego przejazdu odcinka Derramadero. Stracony czas sprawił jednak, że na drugie miejsce w Rajdzie Meksyku awansował Ott Tanak.

Walczą za plecami Ogiera

Ott Tanak uzyskał najlepszy czas na drugim przejeździe odcinka Alfari i zbliżył się do drugiego w Rajdzie Meksyku Teemu Suninena na 3,1 sekundy.

Tanak nie wykorzystał błędu Suninena

Ott Tanak nie wykorzystał błędu Teemu Suninena, który obracał się na drugim przejeździe odcinka Guanajuatito i po szesnastym odcinku specjalnym Fin pozostał na drugim miejscu w Rajdzie Meksyku.

Rajd Meksyku skrócony

FIA, organizatorzy Rajdu Meksyku i zespoły WRC podjęli decyzję o skróceniu Rajdu Meksyku. Rywalizacja ma zakończyć się po sobotnich oesach.

Ogier na czele, Tanak goni Suninena

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy perfekcyjnie rozpoczęli sobotnie zmagania z trasami Rajdu Meksyku, przewodzą stawce na koniec pierwszej pętli drugiego etapu.

Awaria Greensmitha

Gus Greensmith, który po trzynastu odcinkach zajmował szóste miejsce w Rajdzie Meksyku, zatrzymał się na próbie Alfaro po awarii Fiesty WRC. Brytyjczyk zdołał przejechać nieco ponad dwa kilometry oesu.