Kajetanowicz i Szczepaniak na trzecim miejscu w WRC 2

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w swoim czwartym starcie w tym roku, wywalczyli kolejne miejsce na podium w stawce WRC 2. Załoga Lotos Rally Team ukończyła rywalizację na trzecim miejscu.

Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak, Volkswagen Polo R5, ADAC Rallye Deutschland, WRC

Autor zdjęcia: Marcin Snopkowski

Polski duet nie zdołał na ostatnim oesie odeprzeć ataku Marijana Griebela i Pirmina Winklhofera, z którymi przegrali bój o drugie miejsce o trzy sekundy. Rundę WRC 2 wygrali Fabian Kreim i Tobias Barun, którzy byli szybsi od rodaków o 18,5 sekundy.

Dla Kreima to pierwsza wygrana w WRC 2, a dla Griebela pierwsze podium. Kajetanowicz znalazł się w czołowej trójce WRC 2 po raz trzeci w karierze.

W klasyfikacji sezonu WRC 2 nowym liderem został Nikołaj Griazin (73). Rosjanin ma za sobą Benito Guerrę (69), Pierre'a-Louisa Loubeta (63), Ole Christiana Veiby'ego (50) i Kajetana Kajetanowicza (48).

Rundę WRC 2 Pro wygrali Jan Kopecky i Pavel Dresler. Podium uzupełniły załogi Camilli/Veilas (+1:19,1) oraz Rovanpera/Halttunen (+2:54,0). Stawkę zamknął duet Ostberg/Eriksen (+3:36,5).

- To był długi weekend. Cieszymy się, że jesteśmy na mecie, a pierwsze miejsce to bonus. Nie mogę doczekać się powrotu do domu, żony i syna. Dziękuję zespołowi, Pavlowi i czeskim kibicom za uczynienie tego wyjątkowym - mówił Kopecky.

- Szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie przebiłem oponę. To był dla nas dobry weekend w porównaniu z Finlandią. Udało nam się wprowadzić ulepszenia w aucie i poprawić czasy - komentował Camilli.

W klasyfikacji sezonu WRC 2 Pro Rovanpera (151) ma za sobą Ostberga (110), Greensmitha (85) i Pieniążka (74).