Kajetanowicz i Szczepaniak na trzecim miejscu w WRC 2

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w swoim czwartym starcie w tym roku, wywalczyli kolejne miejsce na podium w stawce WRC 2. Załoga Lotos Rally Team ukończyła rywalizację na trzecim miejscu.

Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak, Volkswagen Polo R5, ADAC Rallye Deutschland, WRC

Marcin Snopkowski

Polski duet nie zdołał na ostatnim oesie odeprzeć ataku Marijana Griebela i Pirmina Winklhofera, z którymi przegrali bój o drugie miejsce o trzy sekundy. Rundę WRC 2 wygrali Fabian Kreim i Tobias Barun, którzy byli szybsi od rodaków o 18,5 sekundy.

Dla Kreima to pierwsza wygrana w WRC 2, a dla Griebela pierwsze podium. Kajetanowicz znalazł się w czołowej trójce WRC 2 po raz trzeci w karierze.

W klasyfikacji sezonu WRC 2 nowym liderem został Nikołaj Griazin (73). Rosjanin ma za sobą Benito Guerrę (69), Pierre'a-Louisa Loubeta (63), Ole Christiana Veiby'ego (50) i Kajetana Kajetanowicza (48).

Rundę WRC 2 Pro wygrali Jan Kopecky i Pavel Dresler. Podium uzupełniły załogi Camilli/Veilas (+1:19,1) oraz Rovanpera/Halttunen (+2:54,0). Stawkę zamknął duet Ostberg/Eriksen (+3:36,5).

- To był długi weekend. Cieszymy się, że jesteśmy na mecie, a pierwsze miejsce to bonus. Nie mogę doczekać się powrotu do domu, żony i syna. Dziękuję zespołowi, Pavlowi i czeskim kibicom za uczynienie tego wyjątkowym - mówił Kopecky.

- Szczerze mówiąc, nie wiem, gdzie przebiłem oponę. To był dla nas dobry weekend w porównaniu z Finlandią. Udało nam się wprowadzić ulepszenia w aucie i poprawić czasy - komentował Camilli.

W klasyfikacji sezonu WRC 2 Pro Rovanpera (151) ma za sobą Ostberga (110), Greensmitha (85) i Pieniążka (74).