Lindholm rywalem Kajetanowicza

Emil Lindholm związał się z Toksportem i powalczy na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC 3.

Lindholm w sezonie 2020 łączył występy w FIA ERC z mistrzostwami Finlandii. Na domowej scenie wygrał trzy rajdy i wywalczył drugie miejsce w klasie SM1. 24-latek pojawił się również na odcinkach światowego czempionatu. W Rajdzie Szwecji był drugi w WRC 3, a w ACI Rally Monza czwarty w tej samej kategorii.

Program na rok 2021 będzie równie bogaty. Lindholm w mistrzostwach Finlandii pozostanie wierny stajni TGS Worldwide. Plany obejmują również starty na szczeblu światowym w WRC 3. Na mocy porozumienia z Toksportem kierowca z Helsinek zaliczy Skodą Fabią Rally2 evo rundy w Chorwacji, Portugalii, Włoszech (Sardynia) oraz Estonii. W domowym Rajdzie Finlandii Lindholm skorzysta z usług wcześniej wspomnianego TGS. Pilotem Fina będzie Mikael Korhonen.

- To dla mnie wielka szansa - powiedział Lindholm. - Rywalizacja w WRC 3 od dawna było moim celem, a teraz zostało to potwierdzone. Chcę, oczywiście, spisać się jak najlepiej. Rywale są mocni. Zdobycie doświadczenia na trasach mistrzostw świata jest ważne pod kątem przyszłości.

- Chociaż sezon już trwa, sytuacja w WRC 3 jest całkowicie otwarta. Naszym celem na kolejny rok będzie rywalizacja w WRC 2, więc to porozumienie jest ważnym krokiem.

Przed nawiązaniem współpracy z Toksportem Lindholm i Korhonen wystąpili w Arctic Rally Finland. Prowadzili w WRC 3, ale wypadek na OS4 pozbawił ich szans na punkty.

Rajd Chorwacji odbędzie się w dniach 22-25 kwietnia.