Rally Ypres
19 lis
50 dni

Marczyk dziesiąty w Skoda eChallenge

Mikołaj Marczyk wywalczył dziesiąte miejsce w pierwszej rundzie wirtualnych rozgrywek organizowanych przez Skoda Motorsport: Skoda eChallenge.

Czeska marka w związku z pandemią koronawirusa postanowiła utworzyć również swój wirtualny cykl i do niedzieli zawodnicy mogli zmierzyć się z trasami Rajdu Argentyny, który jako realne wydarzenie miał odbyć się w miniony weekend. Gracze, by być sklasyfikowani, mogli korzystać jedynie ze Skody Fabii R5.

Najszybszy po ośmiu odcinkach specjalnych okazał się Estończyk CrazyNevada, który drugiego Nowozelandczyka ERT_Jaroda atakiem na ostatnim oesie pokonał o 0,4 sekundy. Podium uzupełnił Francuz Wert Jonathan Schaeffer (+3,361).

Marczyk był najwyżej sklasyfikowanym Polakiem i zamykając dziesiątkę generalki stracił 27,355 sekundy. Drugie miejsce wśród biało-czerwonych wywalczył Snooopy43 (+53,646), który był 20. 26 Pienim (+1:01,215) zamknął polskie podium. Do walki przystąpiło ponad 2900 graczy.