Ogier wycofał się z Rajdu Turcji

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia wycofali się z Rajdu Turcji.

Sébastien Ogier, Julien Ingrassia, Toyota Gazoo Racing WRT Toyota Yaris WRC

McKlein / Motorsport Images

Przedostatni oes piątej rundy mistrzostw świata to drugi przejazd najtrudniejszego odcinka specjalnego w tym rajdzie.

Trudów Çetibeli 2 nie wytrzymała Toyota Yaris WRC Sebastiena Ogiera. Problemy z silnikiem zmusiły francuską załogę do wycofania się z rywalizacji.

Oes najszybciej pokonali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Elfyn Evans i Scott Martin stracili do Belgów 5,3s, a Sebastien Loeb i Daniel Elena 9,4s.

- Trochę odpuściłem, kiedy zobaczyłem, że Ogier stanął na trasie. Starałem się też oszczędzać opony - przekazał Neuville.

- Szkoda Seba. Było bardzo ciężko i starałem się możliwie jak najlepiej to wszystko zrównoważyć - powiedział Evans.

- Pojechałem dobry oes. Nie wiem jaki był czas, ale starałem się cisnąć wtedy, gdy było to możliwe i nie łapiąc kapcia dotarliśmy do mety. Jestem zadowolony - powiedział Loeb.

Kolejne miejsca na oesie zajęli: Rovanpera/Halttunen (+29,7s), Lappi/Ferm (+59s), Greensmith/Edmondson (+1:06.3).

Ott Tanak i Martin Jarveoja spóźnili się na start, a później stali na trasie oesu. Na mecie zanotowali ponad dziesięć minut straty.

W rajdzie Evans wyprzedza Neuville’a o 36,9s i Loeba o 55,5s.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak awansowali na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Utrzymują prowadzenie w RC2 i WRC 3.

Mają 45 sekund przewagi nad Tidemandem, a WRC 3 prawie dwie i pół minuty nad Bulacią.