Rally Ypres
19 lis
57 dni

Ostberg znalazł zimę

Mads Ostberg, który na trasach Rajdu Szwecji będzie walczył o utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji WRC 2, odnalazł na Półwyspie Skandynawskim zimowe warunki i przygotowywał się do drugiej rundy mistrzostw świata.

Przyszłość i format rajdu nadal nie są pewne, jednak Ostberg postanowił przygotować się do startu i przetestował Citrpoena C3 R5. W połowie lutego będzie walczył z Nikołajem Griazinem, Ole Christianem Veibym, Adrienem Fourmauxem, Rhysem Yatesem i Pontusem Tidemandem.

Norweg trzynaście razy startował w Rajdzie Szwecji (wcześniej Szwedzkim). W zimowych warunkach zadebiutował w 2006 roku za kierownicą Subaru Imprezy S9 WRC i dotarł do mety na 31 miejscu. Pierwszy punkt wywalczył w 2010 roku, gdy korzystając z Subaru Imprezy S12B WRC był ósmy. Rok później wywalczył pierwsze podium i stanął na drugim stopniu podium. Wówczas rajdową bronią był Ford Fiesta WRC. Łącznie na podium stał pięć razy, a w zeszłym roku wygrał rywalizację w WRC 2 Pro.