Pierwsze podium Kajetanowicza, Pieniążek liderem sezonu

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w debiucie w Volkswagenie Polo R5 wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji WRC 2 oraz trzynaste (najlepszy polski wynik w historii) w klasyfikacji generalnej Rajdu Korsyki. Łukasz Pieniążek i Kamil Heller zdobyli 25 punktów do klasyfikacji WRC 2 Pro i zostali liderami sezonu 2019.

Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak, Volkswagen Polo R5, WRC 2, Tour de Corse

Marcin Snopkowski

Lukasz Pieniazek, Kamil Heller, Ford Fiesta R5, Tour de Corse, WRC 2

Załoga Lotos Rally Team po konieczności wymiany koła na jednym z sobotnich odcinków specjalnych na mecie zameldowała się ze stratą blisko trzech minut do zwycięzców. Postój na sobotnim odcinku kosztował ich około dwóch minut. Dla Kajetanowicza jest to pierwsze podium WRC 2, dla Szczepaniaka czwarte. Zwycięzcami rundy zostali Fabio Andolfi i Simone Scattolin, którzy o 3,9 sekundy pokonali Nikołaja Griazina i Jarosława Fedorova. Dla Włocha to pierwsze zwycięstwo w WRC 2 i trzecia wizyta na podium. Rosjanin w swoim drugim starcie wywalczył pierwsze podium.

- Jestem bardzo zadowolony, ponieważ ten oes był trudny. Opony i hamulce przegrzewały się. Teraz czekamy na Andolfiego. Zobaczymy, co się stanie. Oczywiście chcieliśmy ukończyć to wyzwanie. To wielki wyczyn - mówił Griazin, który jako pierwszy wystartował do Power Stage.

W klasyfikacji sezonu liderem pozostał Ole Christian Veiby (40), który ma za sobą Nikołaja Griazina (28), Benito Guerrę (25), Yoanna Bonato (25), Fabio Andolfiego (25), Rhysa Yatesa (23) i Adriena Fourmauxa (20). Kajetan Kajetanowicz z dorobkiem 15 punktów jest dziesiąty.

Łukasz Pieniążek i Kamil Heller, którzy po sobotniej kraksie wrócili na niedzielne odcinki specjalne w systemie Rally2 samotnie dotarli do mety w WRC 2 Pro i zostali liderami klasyfikacji sezonu. Drugie zwycięstwo w tym roku sprawia, że polska załoga zdobyła 62 punkty i ma za sobą Gusa Greensmitha (40), Kallego Rovanperę (36) i Madsa Ostberga (25).

- Jechaliśmy bezpiecznie. Cieszę się ze zdobytych punktów. Następnym razem postaramy się poprawić - mówił Pieniążek.