Zadecyduje Power Stage

12 maj 2019, 15:12

Sebastien Loeb pokonał swojego imiennika Ogiera o 0,7s na odcinku San Nicolàs i o drugim miejscu na podium w Rajdzie Chile rozstrzygnie ostatni w harmonogramie Power Stage.

Przedostatni odcinek debiutującego w kalendarzu WRC Rajdu Chile to ciąg dalszy walki o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, prowadzonej przez dwóch wielokrotnych mistrzów świata. Lepszy tym razem okazał się Loeb, jednak do Ogiera odrobił jedynie 0,7s.

Ott Tanak, trzeci na odcinku, rozsądnie dysponuje swoją przewagę i przed finałowymi kilometrami posiada w zapasie 21,8s nad Ogierem.

Esapekka Lappi (+5,1s) odrobił 3,9s do Teemu Suninena (+9,0s), ale jego strata do rodaka wynosi nadal 10s. Kris Meeke (+9,3s) walczący o ósme miejsce w rajdzie, traci do lidera WRC2 Pro Kalle Rovanpery już tylko 5,2s.

Kolejne miejsca na odcinku zajęli Elfyn Evans (+13,9s), Jari-Matti Latvala (+16,8s) i Andreas Mikkelsen (+21,8s). Dziesiątkę zamknął najlepszy w WRC2 Pro Mads Østberg (+22,3s).

Kalle Rovanperä drugi w WRC2 Pro na San Nicolàs (+1,3s) jedzie po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Trzeci na odcinku był Gus Greensmith (+13,2s).

W WRC2 najważniejsze rzeczy działy się na poprzednim, czternastym oesie. Z rywalizacji po wypadku odpadł Alberto Heller. W tej sytuacji Takamoto Katsuta pewnie zmierza po 25 punktów i wygrał kolejny odcinek specjalny. Drugi był Benito Guerra (+5,0s), a trzeci Vicente Israel (+7,6s).