wsbk Wiadomości i Analizy

Siatka
Lista

Razgatlioglu pokonał Rinaldiego

Toprak Razgatlioglu wygrał niedzielny wyścig główny rundy World Superbike w Misano Adriatico.

Ponownie Rinaldi

Zawodnik Ducati Michael Ruben Rinaldi sięgnął po drugie z rzędu zwycięstwo w World Superbike na torze Misano, wyprzedzając Jonathana Reę i Topraka Razgatlioglu w wyścigu Superpole.

Domowy triumf Rinaldiego

Michael Ruben Rinaldi wygrał sobotni wyścig główny rundy World Superbike na torze w Misano Adriatico.

Trzydziestka Rei

Jonathan Rea zdobył w Misano Adriatico swoje trzydzieste pole position w World Superbike. Mistrz świata pobił jednocześnie rekord toru imienia Marco Simoncelliego.

Szkopek kontuzjowany

Paweł Szkopek nie wystartuje w kolejnej rundzie World Supersport, rozgrywanej na włoskim torze w Misano.

Szkopek lubi Misano

W nadchodzący weekend odbędzie się trzecia runda mistrzostw World Supersport.

Szkopek: Czasami za bardzo chcemy przyspieszyć progres

Drugi wyścig w Estoril Paweł Szkopek (Yamaha MS Racing) zakończył ponownie na 23. pozycji. Jedyny Polak w mistrzostwach świata World Supersport nie powiększył dorobku punktowego, ale wykonana w Portugalii praca pozwoliła czasowo zbliżyć się do czołówki. Niedzielny wyścig wygrał Dominique Aegerter, przerywając trwającą trzy starty dominację Stevena Odendaala.

Idealna niedziela Rei

Po wygraniu porannego sprintu Jonathan Rea zapisał na swoje konto również niedzielny wyścig główny rundy World Superbike w Estoril.

Rea nie dał się młodszym

Jonathan Rea wygrał niedzielny Superpole Race podczas rundy World Superbike w Estoril.

Redding odparł ataki

Scott Redding wygrał sobotni wyścig główny World Superbike w portugalskim Estoril.

Brytyjczycy rządzą w Estoril

Jonathan Rea wywalczył pole position do pierwszego wyścigu rundy World Superbike w Estoril.

Właściwa decyzja Reddinga

Scott Redding zdominował niedzielny, główny wyścig WSBK w Aragonii.

Pierwszy punkt Szkopka

Paweł Szkopek (Yamaha MS Racing) zajął 15. miejsce w drugim wyścigu na torze Aragon, zaliczanym do mistrzostw świata World Supersport. Wracający po kilku latach do elitarnej serii Polak zdobył swój pierwszy punkt w sezonie. Wyścig po raz drugi wygrał reprezentant RPA Steven Odendaal, przed Włochem Raffaele De Rosą i Francuzem Julesem Cluzelem.

Rea po raz setny

Jonathan Rea odniósł przełomowe, setne zwycięstwo w World Superbike. Zdominował w Aragonii pierwszy wyścig sezonu 2021.

Polski zespół w mistrzostwach świata World Supersport

Polski zespół Wójcik Racing Team rozpoczyna swój drugi sezon startów w motocyklowych mistrzostwach świata World Supersport. Yamahy R6 z numerem 71 ponownie dosiądzie doświadczony Christoffer Bergman.

World Superbike wraca do Czech

Dorna Sports podpisała umowę z Autodrom Most. Na jej mocy World Superbike zawita do Czech przez kolejne pięć sezonów.

Do Estoril w końcu maja

Motocykliści rywalizujący w World Superbike pojawią się w portugalskim Estoril w ostatni weekend maja.

Ducati ponownie na czele

MotorLand Aragon w poniedziałek i wtorek gościł oficjalne testy WSBK.

Mocne tempo Ducati

Reprezentant GoEleven Ducati - Chaz Davies, był najszybszy podczas pierwszego dnia testów World Superbike na torze MotorLand Aragon.

Rea przed Reddingiem

Jonathan Rea uzyskał najlepszy czas również podczas drugiego dnia testów WSBK na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Pięciu producentów w pierwszej piątce

Jonathan Rea był najszybszy podczas pierwszego dnia oficjalnych testów WSBK na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Kawasaki Racing w gotowości

Zespół Kawasaki Racing zaprezentował barwy i motocykl Ninja ZX-10RR w najnowszej specyfikacji, na tegoroczne mistrzostwa World Superbike.

Kolejne barwy odsłonięte

Yamaha odsłoniła barwy, w których występować będzie w sezonie World Superbike 2021

Honda przedstawiła maszynę na WSBK

Honda pochwaliła się najnowszym CBR1000RR-R, szykowanym do rywalizacji w World Superbike 2021.

Ducati gotowe do sezonu World Superbike

Zespół Ducati odsłonił malowanie swoich maszyn, przygotowanych z myślą o sezonie 2021.

Nowe barwy Go Eleven

Ekipa Go Eleven Ducati zaprezentowała nowe barwy na sezon World Superbike 2021.

Nowy tor w kalendarzu WSBK

Pandemia koronawirusa zmusiła władze World Superbike do kolejnej modyfikacji tegorocznego kalendarza.

Lista na World Superbike 2021

24 motocyklistów, 16 zespołów i 5 producentów znalazło się na liście zgłoszeń do World Superbike 2021.

Camier menedżerem Hondy

Leon Camier został menedżerem fabrycznej ekipy Hondy w World Superbike

Tito Rabat w World Superbike

Żegnający się z MotoGP, Tito Rabat dołączy w przyszłym sezonie do stawki World Superbike.

WSBK podało kalendarz

WSBK przedstawiło kalendarz na sezon 2021, w dużym stopniu składający się z rund europejskich.

Debiut nowego Kawasaki

Jonathan Rea podczas drugiego dnia testów WSBK w Jerez uzyskał najlepszy czas. Mistrz świata zasiadał już na nowym Kawasaki Ninja 2021.

Gerloff najszybszy, Kawasaki z nowym silnikiem

Pierwszego dnia listopadowych testów WSBK w Jerez, najlepsze tempo narzucił Garrett Gerloff z zespołu GRT Yamaha.

Redding z najlepszym czasem

Scott Redding uzyskał najlepszy czas w deszczowy dzień testów w Estoril, kiedy to Michael Ruben Rinaldi, Andrea Locatelli i Michael van der Mark rozpoczęli przygodę z nowymi zespołami.

Dublet Ducati na koniec sezonu

Chaz Davies wygrał niedzielny wyścig główny World Superbike w portugalskim Estoril. Ducati skompletowało dublet w ostatniej odsłonie sezonu 2020.

Yamahy na czele

Toprak Razgatlioglu nadal najlepszy w Estoril. Turek wygrał niedzielny Superpole Race. Całe podium zajęły Yamahy.

Szósta korona Jonathana Rei

Czwarte miejsce w sobotnim wyścigu w Estoril wystarczyło Jonathanowi Rei do zapewnienia sobie szóstego mistrzowskiego tytułu z rzędu.

Upadki w Estoril

Toprak Razgatlioglu wywalczył pole position do sobotniego wyścigu World Superbike na Autódromo do Estoril. Groźnie wyglądające upadki zaliczyli kandydaci do tytułu: Jonathan Rea i Scott Redding

Rea czeka na setne zwycięstwo

Jonathan Rea i Kawasaki są bliscy szóstego mistrzowskiego tytułu z rzędu. Irlandczyk z Północy może przypieczętować triumf setnym zwycięstwem w wyścigu World Superbike.

Potwierdzone składy w WSBK

Leon Haslam pozostanie w fabrycznym zespole Honda World Superbike na sezon 2021.

Yamaha podała składy na World Superbike

Andrea Locatelli zasili oficjalny zespół Yamahy na World Superbike 2021.

Powrót Daviesa

Chaz Davies wrócił na najwyższy stopień podium. Wygrał niedzielny główny wyścig WSBK na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Van der Mark wygrywa, wypadek Bautisty

Michael van der Mark odniósł swoje pierwsze zwycięstwo WSBK w sezonie 2020.

Rea powiększa przewagę

Jonathan Rea powiększył swoje punktowe prowadzenie w mistrzostwach World Superbike. Wygrał sobotni wyścig na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Rea odzyskał prowadzenie

Jonathan Rea wygrał niedzielny wyścig główny World Superbike na MotorLand Aragon i odzyskał prowadzenie w klasyfikacji sezonu.

Rea triumfuje w sprincie

Jonathan Rea wygrał niedzielny sprint World Superbike w hiszpańskiej Aragonii.

Dublet Ducati w Aragonii

Scott Redding pokonał Chaza Daviesa w sobotnim wyścigu World Superbike na Motorland Aragón.

Rea z pole position

Jonathan Rea wywalczył pole position do sobotniego wyścigu World Superbike na Motorland Aragón.

Rea dominował w Portimão

Do sobotniego zwycięstwa Jonathan Rea dorzucił triumfy w sprincie i niedzielnym wyścigu głównym. Po imponującym weekendzie w Portugalii urzędujący mistrz świata World Superbike został liderem punktacji.

Sobota dla Rei

Jonathan Rea wygrał sobotni wyścig główny World Superbike na portugalskim torze Autódromo Internacional do Algarve.

Podwójna radość Ducati

Scott Redding odniósł swoje drugie zwycięstwo w World Superbike. Dublet w niedzielnym wyścigu głównym na torze Jerez zapewnił Ducati Chaz Davies.

Rea na czele

Broniący tytułu w WSBK Jonathan Rea awansował na drugie miejsce w tabeli mistrzostw, wygrywając dzisiejszy poranny wyścig sprinterski w Jerez.

Zwycięstwo Reddinga

Scott Redding przełożył swoje superpole w pierwsze zwycięstwo w WSBK po pokonaniu Jonathana Rei w sobotnim wyścigu na torze w Jerez.

Superpole dla Reddinga

Scott Redding okazał się najlepszy w kwalifikacjach World Superbike w Jerez. Runda w hiszpańskiej Andaluzji wznowiła sezon 2020.

Melandri wraca do WSBK

Marco Melandri zastąpi kontuzjowanego Leona Camiera w Barni Racing Team do końca sezonu WSBK 2020. 37-letni Włoch zasiądzie na Ducati Panigale V4 R.

Brytyjczycy rządzili w Barcelonie

Dwudniowe testy World Superbike na Circuit de Barcelona-Catalunya dobiegły końca. Najlepszy czas pojedynczego okrążenia uzyskał urzędujący mistrz świata Jonathan Rea.

Redding najszybszy

Scott Redding uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszego dnia testów WSBK na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Rea na dłużej w Kawasaki

Pięciokrotny mistrz świata World Superbike podpisał kolejną umowę z Kawasaki Racing Team. Długość obowiązywania nowego kontraktu nie została jeszcze ujawniona.