Rea z pole position, Bautista w drugim rzędzie

Jonathan Rea ze sporą przewagą 0,355 s wywalczył pole position do pierwszego wyścigu World Superbike na torze Misano. Lider mistrzostw, Alvaro Bautista zajął dopiero piąte miejsce.

Jonathan Rea, Kawasaki Racing Team

Autor zdjęcia: Gold and Goose / Motorsport Images

Końcówka 25-minutowej sesji obfitowała w emocje, a pierwsze pole startowe czterokrotnie zmieniało swojego właściciela. Ostatecznie najlepszy okazał się Jonathan Rea, który wykręcił rezultat 1.34,596 s.

Obok urzędującego mistrza WSBK, miejsca w pierwszym rzędzie zajmą Sandro Cortese (Yamaha) i Tom Sykes (BMW)

W pierwszej fazie najlepszym rezultatem mógł pochwalić się Leon Haslam. Potem prowadzenie przejął Rea, który następnie uciął ze swojego czasu kolejne 0,2 s.

Później pojawiła się seria coraz to lepszych czasów. Rozpoczął Sandro Cortese osiągając 1.35,356 s, którego zmienił Alex Lowes (1.35,084 s). Gdy wydawało się, że pole position zdobędzie jeździec BMW, Tom Sykes (1.34,976 s), skontrował Jonathan Rea.

Cortese zdołał jeszcze poprawić swój rezultat i wskoczył na drugą pozycję. Sykes skończył trzeci.

Lowes w drugim rzędzie stanie obok Bautisty, dla którego będzie to najniższe pole startowe odkąd dołączył on do serii World Superbike. Haslam ruszy z szóstej pozycji, po tym jak jego najlepsze okrążenie zostało anulowane.

Michael Ruben Rinaldi popisał się siódmym czasem, wyprzedzając kolegę z zespołu Barni Ducati i posiadacza dzikiej karty Michele’a Pirro. Chaz Davies i Toprak Razgatlioglu skompletowali czołową dziesiątkę.

Loris Baz, który wygrał poranny sobotni trening, rozbił się pod koniec kwalifikacji i sklasyfikowany został na szesnastym miejscu.