Rekord Bautisty

14 kwi 2019, 12:00

Alvaro Bautista wygrał rekordowy, dziesiąty z rzędu wyścig serii World Superbike. Tym razem Hiszpan był najlepszy w pierwszym starciu weekendu na holenderskim torze Assen.

Hiszpan, który po raz kolejny prowadził od startu do mety, tym razem zaskakująco długo musiał walczyć z Markusem Reiterbergerem. Motocyklista BMW obniżył jednak tempo w drugiej części wyścigu i został wyprzedzony przez czterech rywali, wśród których najlepszy okazał się Jonathan Rea.

Urzędujący mistrz WSBK nie mógł utrzymać się za Bautistą, który między 7. a 15. okrążeniem powiększył swoją przewagę trzykrotnie i ostatecznie dojechał do mety z zapasem 3,1s, wygrywając po raz dziesiąty w sezonie. Rea zanotował z kolei dziesiąte podium w 2019 roku, a puchar za trzecie miejsce odebrał, jadący domowy wyścig, Holender Michael van der Mark. Za nim, już z większą stratą finiszowali Alex Lowes(Yamaha) i Leon Haslam (Kawasaki).

Startujący z pierwszego rzędu Reiterberger musiał zadowolić się 6. pozycją, goniony przez drugie Ducati prowadzone przez Chaza Daviesa oraz Jordi Torresa z zespołu Pedercini Kawasaki. Turek Razgatlioglu, którego udział w wyścigu po sobotnim wypadku stał pod znakiem zapytania, dojechał dziewiąty, a ósmy na przedostatnim okrążeniu Tom Sykes zamknął pierwszą dziesiątkę.

Debiutujący w World Superbike Hector Barbera musiał zjechać do alei serwisowej i ostatecznie stracił do zwycięzcy aż dwa okrążenia. Wyścigu nie ukończyli Michael Ruben Rinaldi Alessandro Delbianco.