Madziara, Mirecki i Janiak mistrzami

Bartłomiej Madziara, Bartłomiej Mirecki i Łukasz Janiak z Rygi wyjeżdżają pewni tytułów mistrzowskich w swoich klasach. Niedzielne wyścigi sprinterskie na Łotwie pełne były emocji.

Bartłomiej Mirecki

Raimonds Volonts

Gosia Rdest (Seat Leon), która do WSMP wróciła po przerwie na starty w W Series, w zawodach na Łotwie startowała w sprintach w najmocniejszej klasie. Polka dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie Artursowi Batraksowi w Lamborghini Huracanie i Robertsowi Rode w Nissanie 200SX.

Ważniejsze dla Rdest jest to, że z Rygi wywiezie komplet punktów w klasie D4 3500, gdzie walczy o tytuł z Krzysztofem Zagórskim, którego na Łotwie zabrakło. Na dwa wyścigi przed końcem sezonu traci już tylko 22 punkty. W tej samej klasie kolejne ważne doświadczenie zebrała Anna Bigos.

Wśród najszybszych aut startował też Maciej Kępka (Porsche 911). W pierwszym wyścigu był szósty, a drugiego z powodu awarii auta nie ukończył.

Mirecki już jest mistrzem

Bartłomiej Mirecki przed ostatnim weekendem wyścigowym w sezonie jest już pewny mistrzowskiego tytułu w klasie DN5. W niedzielnych wyścigach sprinterskich zajął drugie i pierwsze miejsce. W pierwszym wyścigu szybszy od niego był Szymon Jabłoński, w drugim nie miał sobie równych, a do tego zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując tylko Madziarze.

Dla Mireckiego weekend w Rydze był bardzo udany i pracowity. W sobotnim wyścigu Endurance zajął pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w klasie D4 3500. A było to możliwe, bo startował w dwóch różnych autach, z dwoma różnymi partnerami.

Szymon Jabłoński

Photo by: Raimonds Volonts

Madziara i Janiak też z tytułami

Bartłomiej Madziara w BMW E90 wywalczył pole position w kwalifikacjach, dwa razy rewelacyjnie pojechał wyścigi, a jego główny rywal do tytułu, Piotr Struzik, więcej walczył z autem niż na torze. Efekt? Tytuł w DN4 ma już pewny na dwie rundy przed końcem sezonu.

Dwa razy w DN3 triumfował Łukasz Janiak (DN3), który też może już cieszyć się z mistrzowskiego tytułu. Jego przewaga nad rywalami w klasie jest większa niż 50 punktów, które można zdobyć w ostatni weekend wyścigowy na Torze Poznań.

W DN2 dwa zwycięstwa odniósł Maciej Dreszer (Toyota GT86), który powiększy przewagę w klasyfikacji generalnej nad Piotrem Kownerem, który na Łotwie raz był drugi, a raz trzeci.