Ostatnie rozstrzygnięcia w WSMP

Krzysztof Zagórski obronił przewagę w klasie D4 3500, Szkudlarek zdobył wicemistrzostwo w DN3, wyłoniono też podium w OMM Super S Cup oraz Toyota Racing Cup.

WSMP 2019

WSMP 2019

Grzegorz Kozera

Gosia Rdest wygrała wszystkie sześć rund WSMP, w których w tym roku wystartowała, ale z powodu startów w W Series musiała odpuścić dwa weekendy wyścigowe. Absencję zawodniczki w Seacie Leonie wykorzystał Krzysztof Zagórski, który nazbierał punktów, a w wyścigach z Rdest konsekwentnie dojeżdżał na drugim miejscu. Ostatecznie triumfował w D4 3500 z przewagą ośmiu punktów. Rdest na pocieszenie udało się wykręcić rekordowy dla niej czas na Torze Poznań - 1:38.7.

W DN1 Aleks Sówka obronił przewagę nad swoim bratek Maksem, mimo że to ten drugi wyżej kończył oba wrześniowe wyścigi. Mistrzostwo pewne miał już Jakub Szablewski i na Torze Poznań nie startował.

W DN3 pasjonującą walkę o wicemistrzostwo toczyli Krzysztof Mencel z Maciejem Szkudlarkiem. Przed finałowym wyścigiem mieli dokładnie tyle samo punktów, więc pozycja na mecie decydowałą o tym, kto będzie wyżej na koniec sezonu. Ostatecznie Szkudlarek finiszował przed Menclem.

W DN4 wicemistrzostwo wywalczył Piotr Struzik, który wygrał oba wrześniowe wyścigi pod nieobecność Bartłomieja Madziary, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzowski tytuł.

W DN5 Łukasz Stolarczyk wykorzystał awarię Szymona Jabłońskiego w ostatnim wyścigu i ukończył sezon na drugim miejscu.

W Toyota Racing Cup Mateusz Bartkowiak wygrał ósmy raz w sezonie, drugi dojechał Jacek Jurecki, a trzeci był Tomasz Tomczak i tak też ułożyło się podium debiutującego w WSMP pucharu na koniec sezonu.

W OMM Super S Cup już przed sobotą pewny tytuł miał Jacek Cichopek, a na podium klasyfikacji generalnej cyklu znaleźli się Jacek Łukaszyk i Bartosz Alejski.

Z kolei w 318IS Cup PL przed finałowym weekendem na Red Bull Ringu w tabeli prowadzi Marcin Lempert (694 punkty) przed Łukaszem Raweckim (597 punktów) i Arturem Lempertem (582 punkty).