Triumf 16-letniej debiutantki

16-letnia Marcelina Czepiel w swoim debiutanckim starcie stanęła na najwyższym stopniu podium. Mariusz Miękoś powiększył przewagę nad swoimi głownymi konkurentami w sprinterskiej rywalizacji najmocniejszych aut.

WSMP 2019

WSMP 2019

Grzegorz Kozera

Miękoś liderem D4 +3500

Mariusz Miękoś umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej D4 +3500, choć linię mety sobotniego wyścigu sprinterskiego przeciął jako trzeci. Kierowcę Porsche 911 GT3 wyprzedzili Andrzej Lewandowski (Lamborghini Huracan) oraz Piotr Wójcik (Porsche 911 GT3), ale dla układu rywalizacji w całym sezonie nie ma to żadnego znaczenia.

W D4 3500 Dawid Bokiej (BMW M3) okazał się zdecydowanie szybszy od Krzysztofa Zagórskiego (VW Golf GTi) i Anny Bigos (BMW E46).

W DN5 Bartłomiej Mirecki w VW Golfie przyjechał na metę przed dwoma Renault Clio, które prowadzili Szymon Jabłoński i Karol Urbaniak.

W DN4, czyli w autach o pojemności do dwóch litrów, Piotr Struzik w Hondzie S2000 pokonał o cztery sekundy Bartłomieja Madziarę (BMW E90), a trzecie miejsce zajął Maciej Łaszkiewicz (BMW E30).

W DN2 rywalizacja Kownera z Dreszerem nabiera rumieńców. Kierowca Hondy Civic ruszał za swoim głównym konkurentem w Toyocie GT86, ale na mecie był przed nim. Podium uzupełniła Katarzyna Sakowska, która straciła tylko dwie sekundy do Dreszera.

TRC dla Bartkowiaka, Janiak na czele DN3

Połączenie rywalizacji w Toyota Racing Cup z DN1 i DN3 okazało się świetnym ruchem organizatora cyklu. Wyścig trzymał w napięciu od startu do mety.

Łukasz Janiak triufmował w DN1 mimo, że do rywalizacji w sobotnim sprincie ruszał z depot. W jego Suzuki Swifcie zaszwankował silnik, kierowca nie zdołał uruchomić auta i ustawić się na starcie, ale nie przeszkodziło mu to przebić się przed 17 aut, które ruszyły przed nim. Drugie miejsce zajął Krzysztof Mencel (Fiat Cinquecento), a trzecie Maciej Szkudlarek (Fiat Seicento).

W Toyota Racing Cup zwyciężył po raz piąty w tym sezonie Mateusz Bartkowiak. Niezwykle ciekawa walka toczyłą się za jego plecami. Na ostatnich okrążeniach Aleksander Szandrowski wyprzedził Jacka Jureckiego i stanął na drugim stopniu podium. Rafał Płuciennik nie obronił czwartej pozycji przed naciskającym Tomaszem Tomczakiem, a szósty był Dawid Czarnik.

W DN1 przygodę z wyścigami od zwycięstwa zajęła Marcelina Czepiel w Kii Picanto. 16-latka skorzystała na pechu swojego rywala Jakuba Szablewskiego, który musiał zjechać do alei serwisowej po tym, jak w trakcie wyścigu rozerwała mu się opona.

OMM Super S Cup dla Alejskiego

Wyścig w OMM Spuer S Cup trzymał w napięciu od startu do mety. Bartosz Alejski zwyciężył i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu, choć o trium musiał drżeć do ostatnich metrów. Od Przemysława Plucińskiego był szybszy o ledwie 0.622 sekundy. Trzecie miejsce dla Jacka Cichopka, który popisał się też najlepszym czasem jednego okrążenia - 1:55.717.

W 318IS Cup PL jak zwykle Lempert

Marcin Lempert po raz kolejny nie dał szans swoim konkurentom i pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Startujący z pole position Bartosz Kozieł ukończył na drugim miejscu, a trzeci był Łukasz Rawecki, którego od drugiej lokaty dzieliło zalediwe 0.163 sekundy. Najlepszym czasem jednego okrążenia popisał się Marcin Lempert (1:52.769), a wyścigu po kraksie nie ukończyli Daria Dziwisz i Michał Całek.

Chojnacki i Wielgosz górą w Maluch Trophy

W DN7-0 Jacek Chojnacki nie dał absolutnie żadnych szans swoim rywalom. Podiim uzupełnili Henryk Pinis i Piotr Małycha. W DN7-1 wygrał Maciej Wielgosz przed Qbą Sykuckim i Tomaszem Kozą.