Mistrzowski sezon Mikela Azcony

Weekend w Arabii Saudyjskiej zakończył tegoroczne zmagania serii WTCR. Kierowca Hyundaia wywalczył tytuł z ogromną przewagą.

Mikel Azcona, BRC Hyundai N Squadra Corse, Hyundai Elantra N TCR

Autor zdjęcia: WTCR

Nathanael Berthon wygrał pierwszy wyścig Pucharu Świata Samochodów Turystycznych, który odbył się w Dżuddzie, tylko po to, by w drugim zderzyć się z Robem Huffem.

Nestor Girolami wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu, za nowym mistrzem, Mikelem Azconą. Kierowca Hyundaia przypieczętował swój tytuł już podczas sobotnich kwalifikacji.

W pierwszym wyścigu weekendu Nathanael Berthon dojechał do mety przed Norbertem Micheliszem i Tomem Coronelem. Świeżo upieczony mistrz, Mikel Azcona, wywalczył szóste miejsce.

- Norbert nie popełniał żadnych błędów, wywierał na mnie presję do samego końca. Wyścig był bardzo długi, byłem pod dużą presją i przy jednym błędzie wyprzedziłby mnie – powiedział Berthon po zakończeniu pierwszego wyścigu.

99 Hungary Daniel Nagy 18 24'49.260 10 Laps 5 Laps 159.1

Drugi, ostatni wyścig WTCR w Arabii Saudyjskiej wygrał Gilles Magnus. Za jego plecami uplasował się Viktor Davidowski, a czołową trójkę uzupełnił Mikel Azcona, któremu udało się tym samym podsumować spektakularny sezon jeszcze jednym miejscem na podium.

- Potrzebowałem tego. To ważne dla zespołu, dla mnie, dla mojej pewności siebie. Przeżyliśmy ciężkie czasy. Bahrajn był trudny. Właśnie tego potrzebowałem na zakończenie sezonu - cieszył się Magnus po wygraniu wyścigu w Dżuddzie.

88 Netherlands Nick Catsburg 3 4'36.726 19 Laps 8.907 157.4

W klasyfikacji generalnej sezonu WTCR 2022 Mikel Azcona zgromadził 337 punktów i został mistrzem serii. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza wywalczył Nestor Girolami z dorobkiem 254 oczek. Nathanael Berthon z 240 punktami zajął trzecią lokatę. Wśród zespołów korona trafia do BRC Hyundai N Squadra Corse. Zespół All-inkl.com Muennich Motorsport zajmuje drugą lokatę, a trzecia trafia do ekipy Comtoyou DHL Team Audi Sport.