Basz obok podium, Lewandowski górą w AM

Po wczorajszym zwycięstwie, Karol Basz i Vito Postiglione zajęli czwarte miejsce w drugim wyścigu Super Trofeo Europe na Silverstone.

Najszybsi okazali się Daniel Zampieri i Giacomo Altoè z Antonelli Motorsport. Andrzej Lewandowski i August MacBeth ponownie wygrali klasę AM. Na siódmym miejscu finiszował Grzegorz Moczulski z GT3 Poland.Po starcie Basz utrzymał czwartą lokatę. Dennis Lind oddalił się na 2,2 sekundy od Axcila Jefferiesa - i musiał zaliczyć drive through z powodu falstartu. Basz awansował na trzecie miejsce, zjeżdżając na zmianę po 10 okrążeniu, tuż po otwarciu okienka pit stopów.Gdy zakończono postoje, Vito Postiglione widniał na 7 pozycji. Czwarty w kolejce, Niels Lagrange otrzymał drive through za przekroczenie limitu prędkości w depo. Postiglione wyprzedził Abchazawę (17) i Kollera (18). Na mecie zabrakło mu 0,8 sekundy do Kelvina Snoeksa.