Król Południowej Kaliforni

Jimmie Johnson trzeci raz z rzędu wygrał jesienny pucharowy wyścig w Fontanie, obejmując porowadzenie w Sprint Cup Series.

Obrońca tytułu posiada 12-punktową przewagę nad kolegą z Hendrick Motorsports, Markiem Martinem. Juan Pablo Montoya regularnie mieści się w czołówce - tym razem finiszował jako trzeci, prowadząc przez 79 kółek.

Po 66 z 250 okrążeń, w Południowej Kaliforni zaszło słońce i Chevrolet z numerem 48 okazał się nie do pokonania. Jimmie Johnson utrzymywał P1 przez 126 okrążeń. - Oni są w innej lidze - oświadczył Jeff Gordon, który minął metę 1,603 sekundy za Johnsonem. - Czuję się źle tylko dlatego, że zająłem drugie miejsce i jestem drugligowcem.

Gordon wyprzedził Johnsona po przedostatnim restarcie, jednak stracił prowadzenie, nim cztery rundy dalej, na 245 okrążeniu doszło do zbiorowego karambolu na Turn 1. Elliott Sadler wjechał w Dale'a Earnhardta juniora - ucierpiało osiem samochodów, w tym cztery Dodge Richard Petty Motorsports. Zarządzono ósmą neutralizację, po czym wywieszono czerwoną flagę. O końcowych wynikach decydował sprint na dystansie trzech okrążeń.