Mustangi uciekły w Vegas

Tydzień po pierwszym zwycięstwie nowego Forda Mustanga, Team Penske ustrzelił dublet na Las Vegas Motor Speedway.

Tym razem Joey Logano okazał się szybszy od Brada Keselowskiego i świętował 22 wygraną w karierze. Jako trzeci minął metę Kyle Busch, któremu nie udało się skomletować trzech zwycięstw w trakcie weekendu. Kierowca z Las Vegas w piątek triumfował w Strat 200 (Gander Outdoors Truck Series), w sobotę w Boyd Gaming 300 (Xfinity Series).

Posiadacz pole position, Kevin Harvick zdominował pierwszy segment zostawiając za sobą Kyle'a Buscha o 4,5 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Joey Logano, Denny Hamlin i Erik Jones. W drugim segmencie Logano o pół sekundy pokonał Harvicka. Za nimi znaleźli się Martin Truex Jr, Brad Keselowski i Denny Hamlin. Prowadzący Kyle Busch przekroczył limit prędkości zjeżdżając na pit stop i po drive through znalazł się na 24 miejscu - z okrążeniem straty.

Joey Logano wrócił na czoło stawki w trakcie 211 okrążenia, utrzymując pozycję lidera po ostatnich pit stopach. Brad Keselowski wyprzedził żółtego Mustanga na 240 okrążeniu, ale cztery kółka dalej Logano zrewanżował się Polonusowi udanym manewrem na Turn 4. Trzy okrążenia przed końcem Kyle Busch odebrał trzecie miejsce Kevinowi Harvickowi. Przed metą Keselowski zrównał się z Logano na Turn 4, jednak został zablokowany i przegrał o 0,2 sekundy.

W Pennzoil 400 najszybszy okazał się samochód w barwach sponsora wyścigu. - Wszyscy z Pennzoila mówili mi dzisiaj, że to dla nich ważniejsze niż Daytona, a ja im odrzekłem, że będziemy kręcić bączki na tym wielkim logo wewnątrz toru - no i się udało - oświadczył Joey Logano.