Polskie zwycięstwo w Le Mans

Jakub Śmiechowski i Pontus Frederiksson z polskiego zespołu Inter Europol Competition wygrali 4-godzinny wyścig w Le Mans, przedostatnią rundę V de V Endurance Series.

Śmiechowski minął metę 33 sekundy przed Maxime Robinem w Normie TFT. Pozostali rywale zostali zdublowani. Trzecie miejsce zajęli Henning Enqvist i Jake Rattenbury z korzystającego z polskiej licencji Team Virage.

Paul Scheuschner i Mortiz Müller-Crepon w drugim Ligierze Inter Europol Competition zajęli piątą lokatę. 6 minut przed końcem Müller-Crepon jechał na drugim miejscu za Śmiechowskim, ale pit stop kosztował Szwajcara cztery pozycje.

Jakub Śmiechowski i Pontus Frederiksson | Fot. Inter Europol Competition

WYNIKI WYŚCIGU
1. Jakub Śmiechowski/Pontus Frederiksson (PL/S) Ligier JS P3 133 okr.
2. Arnold Robin/Maxime Robin/Philippe Paillot (F) Norma M30 +33,252
3. Henning Enqvist/Jake Rattenbury (S/GB) Ligier JS P3 -1 okr.
4. Felix Wimmer/Matthias Kaiser/Klaus Bachler (A/CH/A) Ligier JS P3 -1 okr.
5. Paul Scheuschner/Mortiz Müller-Crepon (D/CH) Ligier JS P3 -1 okr.
6. Jakeson Caouette/Philippe Valenza/Nicholas Silva (CDN/E/USA) Ligier JS P3 -1 okr.
7. Emilien Carde/Didier Beck/Stéphane Panepinto (F) Norma M30 -2 okr.
8. Nicolas Chartier/Pierre Fontaine/Christophe Decultot (F) Ligier JS P3 -3 okr.
9. Lionel Robert/Antoine Robert/Christopher Brenier (F) Norma M30 -4 okr.
10. Jean-Lou Rihon/Frédéric Croullet/Cyril Denis (B/F/F) Norma M30 -5 okr.