Znowu wygrali Słowacy

Podobnie jak w majowej inauguracji sezonu w Poznaniu, drugą rundę mistrzostw Polski Endurance wygrali słowaccy kierowcy.

Tym razem najszybsi okazali się Miro Konopka i Andy Studenic z ARC Bratislava. Ich Porsche RSR startowało z czwartego pola, a na mecie uzyskało przewagę okrążenia nad pucharówką Förch Racing.

Ferrari Macieja Stańcy, Radosława Kordeckiego i Przemysława Selzera - debiutująca w Endurance, 430-ka zbudowana w Bielsku - finiszowało 29 sekund za Porsche z numerem 69. Czwarte miejsce zajęli Krzysztof Spyra i Paweł Szymański z zespołu Katrex Karolina Autosport, ponownie najszybsi w klasie 3. Kuba Marcinkiewicz i Paweł Potocki jadący Jettą, powtórzyli majowy sukces w klasie 2, wyprzedzając o 3 okrążenia Clio Łukasza Byśkiniewicza i wracającego na tor Andiego Mancina.

Do pit stopu, za Porsche Konopki jechała Karolina Lampel-Czapka, druga w kwalifikacjach. Zmienniczka Karoliny, Michaela Peskova odpadła z powodu awarii przycisku pompy paliwa. Silnik Megane Trophy zgasł na 47 okrążeniu.