Trzech Polaków na podium

22 lut 2019, 16:12

Trzech polskich kierowców stanęło na podium po pierwszym wyścigu Super Trofeo Middle East w Abu Zabi.

Karol Basz i jego włoski zmiennik Andrea Amici zajęli drugie miejsce w Pro. Druga lokata w AM przypadła Arturowi Obuchowskiemu i Andrzejowi Lewandowskiemu, nadal wiceliderom serii. Rafał Mikrut i Steve Feige zdobyli punkty za czwartą pozycję w Pro-Am.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli Frederik Schandorff i Timur Bogusławskij. Do pit stopów (10) Schandorff uzyskał przewagę 6,3 sekundy nad Karolem Baszem. Po zmianach Andrea Amici znalazł się na trzecim miejscu, za Timurem Bogusławskim i Ramezem Azzamem. Juuso Puhakka przebił się na P4 i na finiszu atakował Amiciego.