2-0 dla elektryków

Franck Lagorce świętował na Circuit Andorra 24 zwycięstwo w Trophée Andros, pierwsze za kierownicą elektrycznego prototypu 4WD 4WS.

W drugim dniu mistrzostw spalinówki ponownie zostały pokonane. Na drugim stopniu podium stanął Didier Thoral, zaliczający 25 sezon w tej serii. Lider punktacji, Aurélien Panis wiozący 60-kilogramowy balast, zadowolił się trzecim miejscem.

Nicolas Prost wygrał kwalifikacje, ale w sesji Super Pole miał kłopoty z akumulatorem i zajął ostatnie, siódme miejsce. Po 7 bonusowych punktów sięgnął Franck Lagorce, wywalczając pole position w finale. Prost utrzymał drugą lokatę do kontaktu z Mazdą Thorala na trzecim okrążeniu. Lagorce minął metę 2,6 sekundy przed Thoralem, 3 s przed Jean-Baptiste Dubourgiem. Za Aurélienem Panisem, jako piąty finiszował Bertrand Balas, zastępujący Oliviera Panisa w Audi Comtoyou Racing.

Louis Gervoson wygrał dzień w Elite - przed Dorianem Boccolaccim i Margot Laffite, a nastepnie zajął drugie miejsce w Trophée Andros Électrique - za Christophe Ferrierem. Vincent Beltoise i Sacha Prost uzupełnili czołową czwórkę. W stawce kobiet Clémentine Lhoste (8.) okazała się lepsza o trzy punkty od Perrine Laffont, szkolonej przez Daniego Sordo mistrzyni olimpijskiej w jeździe na muldach.