31 maj
68 dni

Alders bliżej superlicencji

23 lut 2020, 03:43

Ukyo Sasahara wygrał drugi wyścig F3 Asian Championship w Buriram. Komplet punktów przypadł Pietro Fittipaldiemu, a mistrzostwo - Joeyowi Aldersowi.

Jack Doohan ruszający z pole position, prowadził do 13 okrążenia, ale znowu przebił prawą tylną oponę. Australijski junior Red Bulla spadł na 13 miejsce, zjechał na pit lane i wycofał się z wyścigu.

Pierwszy na mecie, Ukyo Sasahara startuje jako gość. Michaił Biełow finiszował 1,8 sekundy za ubiegłorocznym mistrzem, jednak rosyjskiego debiutanta ukarano doliczeniem 10 sekund za wyjeżdżanie poza tor. Na najwyższe podium poproszono Pietro Fittipaldiego. Jamie Chadwick powtórzyła drugie miejsce z pierwszego wyścigu (Nikita Mazepin otrzymał wczoraj 5-sekundową karę).

Na jeden wyścig przed zakończeniem mistrzostw Joey Alders zapewnił sobie prymat. 20-letni Holender z BlackArts Racing zdobył 18 punktów do superlicencji FIA.