-
-

Antoszewski mistrzem Polski

30 wrz 2017, 13:32

Jan Antoszewski, który w tym roku wygrywał wyścigi na torach w Oschersleben, Budapeszcie, Poznaniu i na Slovakiaringu, według nieoficjalnych wyników, został nowym mistrzem Polski Kia Lotos Race.

Dla urodzonego w Poznaniu kierowcy to życiowy wynik. W poprzednim sezonie był on dziesiąty w stawce KLR.Wicemistrzem Polski został Kamil Serafin, który w ostatecznym rozrachunku stracił do Antoszewskiego 34 punkty. Drugim wicemistrzem Polski zostanie Damian Litwinowicz. Kierowca znany także ze startów w rallycrossie o zaledwie punkt pokonał Maxa Gunthera.Ostatni w sezonie wyścig po zaciętej walce wygrał Lukas Keil. Na mecie Niemiec był o 0,197 sekundy lepszy od Szymona Jabłońskiego. Podium skompletował Max Gunther (+2,456), za którym linię mety przekroczyli Damian Litwinowicz (2,456), Kamil Serafin (2,725) oraz Filip Kaminiarz (+4,097).Czołową dziesiątkę skompletowali Tomasz Magdziarz (+4,225), Adreinn Vogel (+4,396), Marek Begier (+4,675) oraz Dawid Borek (+5,317). Jan Antoszewski (+25,592) został sklasyfikowany na jedenastej lokacie. Adrienn Vogel na koniec sezonu popisała się najlepszym czasem pojedynczego okrążenia, a wyścigu nie ukończył Szymon Ładniak, który dachował na pierwszym okrążeniu, co przyczyniło się do wyjazdu na tor Safety Cara. Wśród VIPów lepszy był Tomasz Szmandra, który pokonał Bartłomieja Jakubowskiego o ponad 20 sekund.Oficjalne rezultaty tegorocznego sezonu poznamy wieczorem podczas gali zakończenia sezonu.fot. KLR