Audi w trybie awaryjnym

César Ramos i Laurens Vanthoor trzeci raz wygrali wyścig kwalifikacyjny Blancpain Sprint Series.

Ramos minął metę w Zolder 15,9 sekundy przed Peterem Koxem. Hari Proczyk wprowadził drugie Lamborghini do czołowej trójki. Mateusz Lisowski i Vincent Abril zajęli 17 miejsce, drugie w Silver Cup.Silnik Audi Lisowskiego przełączył się w tryb awaryjny. Polski kierowca ukończył pierwsze okrążenie na 16 pozycji, a po trzech kółkach spadł na 24 miejsce.Pięciosekundowa przewaga Laurensa Vanthoora nad Jeroenem Bleekemolenem wyparowała po wyjeździe Safety Cara (15). Stephané Richelmi wpadł w żwir na szykanie. Do otwarcia okienka pit stopów pozostało 1,5 minuty i po 16 okrążeniu zjechali wszyscy poza Davidem Fumanellim i Lucą Stolzem, obydwoma z Silver Cup.Mateusz Lisowski przed pit stopem zajmował 22 pozycję, ale po zmianie Vincent Abril znalazł się na P14 - i prowadził w Silver Cup. Audi nie było jednak w pełni sprawne. Abril został wyprzedzony przez Dusseldorpa, Bartelsa, Colombo, Pivodę i Bassenga.Michael Bartels został obrócony przez Stefano Colombo (32). Na ostatnim okrążeniu Andy Soucek odebrał piąte miejsce Cacy Bueno. Pięciokrotny mistrz Stock Car Brasil został uderzony przez Maximiliana Buhka i wpadł w żwir na ostatnim zakręcie. Stefano Colombo obrócił Lamborghini Romana Rusinowa, ale Włocha nie ukarano. Colombo i David Fumanelli zachowali zwycięstwo w Silver Cup.

Jesteśmy po wyścigu kwalifikacyjnym - mówi Mateusz Lisowski. -  Nastroje nie do końca są zadowalające, ponieważ toczyliśmy walkę z samochodem. Straciłem bardzo dużo pozycji i spadłem na koniec stawki w wyniku przejścia samochodu w tryb awaryjny. Zmuszony byłem wyłączyć napięcie i uruchomić auto ponownie. Skończyliśmy finalnie na drugiej pozycji w Silver Cup. W chwili obecnej czekamy na wyniki oficjalne, ponieważ rozpatrywane są przypadki wypchnięcia innych zawodników przez naszego głównego rywala w SC.