Banaś na podium w Poznaniu

W trzecim poznanskim wyścigu Swift Cup Europe Maciej Banaś zajął piąte miejsce - trzecie w stawce juniorów.

Maciej Banaś, Suzuki Swift 1.4 Turbo

Węgrzy zdominowali rundę, ponownie zajmując całe podium. Attila Bucsi, 13-latek z Szigetszentmiklós, zostawił za sobą Gergő Báldiego i Balázsa Hartmanna. Aleks Sówka osiągnął metę jako szósty. Na 9 pozycji finiszował Jakub Szablewski, na 12 - wracający po awarii w kwalifikacjach Kamil Serafin. Julia Schayer zdobyła punkty za czwarte miejsce w klasie 1.6.

Martin Zellhofer utworzył pierwszy rząd z synem Christophem, który prowadził po starcie. Attila Bucsi ruszający z szóstego pola, na 5 okrążeniu minął Martina, na ósmym - Christopha Zellhofera. Maciej Banaś przebijający się z 13 pola, w trakcie 11 okrążenia odebrał P5 Aleksowi Sówce. Dwa kółka przed metą Báldi i Hartmann zepchnęli Christopha Zellhofera z podium.