Basz i Postiglione wygrywają na Monzy

Karol Basz jako pierwszy polski kierowca wygrał w generalce wyścig Lamborghini Super Trofeo Europe.

Krakowianin zaliczający pierwszy weekend w serii, powetował sobie wczorajszego pecha na Monza Eni Circuit i wraz z Vito Postiglione odwiedził najwyższy stopień podium w Pro. Andrzej Lewandowski i Piero Necchi wywalczyli drugie miejsce w AM. Po dodatkowym pit stopie, Mariusz Urbański i Grzegorz Moczulski zajęli 12 pozycję w klasie.Po starcie Karol Basz podążał za posiadaczem pole position, Dennisem Lindem. Kolejne miejsca zajmowali Edoardo Liberati, Job van Uitert i Luca Rettenbacher. Gerhard Tweraser został obrócony przez Miloša Pavlovića na Parabolice. Szesnasty po starcie, Andrzej Lewandowski awansował na 14 miejsce. Mariusz Urbański (32 pole startowe) wspiął się na P23.Przewaga Linda nad Baszem wynosiła 1,3 sekundy, gdy na 11 okrążeniu Davide Venditti zaparkował na trawie przy Variante Ascari. Wyjechał Safety Car. Po 13 okrążeniu wznowiono ściganie. Basz od razu skierował się do depo, przekazując Huracána Vito Postiglione.Kim André Hauschild wpadł w żwir na Lesmo 1. Prowadzący Dennis Lind wykonał zmianę z Simonem Larssonem po 15 okrążeniu. Po następnym kółku zjechał Siergiej Afanasjew - i na czele znalazł się Vito Postiglione. Zmiennik Afanasjewa, Szota Abchazawa tracił do lidera 11 sekund. Za Gruzinem podążali Kelvin Snoeks, Tuomas Tujula i Patrick Kujala. Larsson nie zmieścił się w zakręcie.Patrick Kujala obrócił Huracána Tuomasa Tujuli na Prima Variante. Giacomo Altoè przejechał szykanę po trawie (22). Kelvin Snoeks odebrał drugie miejsce Szocie Abchazawie. Od prowadzącego Postiglione dzieliło go 15,8 sekundy. Kujala zostawił za sobą Abchazawę przed Variante Ascari.Abchazawa przebił oponę zaliczając dramatyczne ratowanie (24). Patrick Kujala otrzymał dwie kary - 10 i 5 sekund. Vito Postiglione posiadał w zapasie ponad 20 sekund, ale na ostatnim okrążeniu zwolnił na Parabolice. Kelvin Snoeks finiszował 6,6 sekundy za kierowcą Imperiale Racing.