Belgijska dominacja

Belgia wyprzedziła Turcję i Włochy w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym FIA GT Nations Cup w Bahrajnie.

Za kierownicą zwycięskiego Audi wystawionego przez WRT, zmieniali się Mike den Tandt i Charles Weerts. Drugi z nich minął metę 24,8 sekundy przed Ayhancanem Güvenem. Matteo Cressoni wygrał pojedynek o trzeci stopień podium z Chrisem Froggattem.

Den Tandt prowadził po starcie z pole position. Chris Buncombe utrzymał drugie miejsce do pierwszego zakrętu. Brytyjskie Ferrari zostało obrócone przez Pitiego Bhirombhakdiego. Johnny Laursen wjechał w McLarena Alexandra Westa i odpadł z powodu uszkodzenia chłodnicy.

Do 5 okrążenia dyktował tempo Safety Car. Bhirombhakdi został ukarany drive through. Do pit stopów den Tandt oddalił się na 16,9 sekundy od Martina Fuentesa. Chris Buncombe przebił się z 17 na trzecie miejsce.

Przy minimalnym limicie 61 sekund, postój ekipy Meksyku trwał 78 s. Zmiennik Fuentesa, Ricardo Pérez de Lara wypadł z czołówki. Prowadził Charles Weerts przed Güvenem (+24,1), Froggattem (+27,4), Bastianem (+34,8), Cressonim (+35,0) i Pla (+35,6).

Cressoni i Pla wyprzedzili Nico Bastiana. Ezequiel Pérez Companc wjechał w Nissana Andy'ego Yana i ZSS zapowiedział dochodzenie po wyścigu. Argentyńczyk zostawił za sobą Bułatowa i Bastiana. Następnie Rosjanin minął Niemca. Na przedostatnim okrążeniu Matteo Cressoni pokonał Chrisa Froggatta.