Brawurowy finisz Basza

Po dramatycznym wyścigu w Spa-Francorchamps Karol Basz i Vito Postiglione stanęli na trzecim stopniu podium w Pro, zostając liderami Super Trofeo Europe.

Andrzej Lewandowski i August MacBeth wygrali klasę AM. Płocczanin prowadzi w klasie. Mariusz Urbański i Grzegorz Moczulski awansowali z 13 pola na 6 miejsce w AM.

Startujący z pole position zmiennik Basza, Vito Postiglione został obrócony na pierwszym zakręcie. Po dochodzeniu uznano, że był to incydent wyścigowy. Do pit stopu po 9 okrążeniu Włoch przebił się z 23 na 10 miejsce.

Karol Basz zajmował 9 lokatę, gdy na 14 okrążeniu wyjechał Safety Car. Tuomas Tujula uderzył w opony na Bruxelles. Naprawa bariery przedłużyła neutralizację do 19 okrążenia. Pozostały dwie minuty ścigania.

Basz zaliczył wspaniały restart mijając Zonziniego, Schandroffa, Kollera i Péreza. Pierwszy na mecie, Giacomo Altoè został ukarany drive through zamienionym na 30 sekund. Zwycięzcami ogłoszono Jamesa Pulla i Kelvina Snoeksa z Bonaldi Motorsport.