Button i Yamamoto mistrzami Super GT

Ruszający z pole position Takuya Izawa i jego zmiennik w Hondzie Autobacs Racing Team Aguri, Tomoki Nojiri wygrali 250-kilometrowy wyścig na Twin Ring Motegi, końcową rundę Super GT Series.

Hiroaki Ishiura z Lexus Team ZENT Cerumo finiszował 1,8 sekundy za NSX-GT z numerem 8. Trzeci na mecie, Jenson Button świętował mistrzostwo GT500 wraz z kolegą z Team Kunimitsu, Naokim Yamamoto.

Przed Motegi Button i Yamamoto remisowali 67-67 z Ryo Hirakawą i Nickiem Cassidym. Emocje trwały do końca, bowiem Hirakawa na swojej zmianie awansował z ósmego na czwarte miejsce i pięć okrążeń przed metą znalazł się tuż za Hondą Buttona. Broniącemu prymatu duetowi Lexus Team KeePer TOM'S zabrakło do mistrzostwa nieco ponad 1,5 sekundy.

Naoki Yamamoto jako czwarty w historii wygrał w jednym sezonie Formułę Nippon/Super Formułę i Super GT. Poprzednio dokonali tej sztuki Pedro de la Rosa (1997), Satoshi Motoyama (2003) i Richard Lyons (2004). Jenson Button został czwartym debiutantem z mistrzowskim tytułem - pierwszym od czasu Toranosuke Takagiego (2005). Honda świętuje prymat po 8-letniej przerwie.

Haruki Kurosawa i Naoya Gamou zmieniający się w Mercedesie-AMG GT3 wystawionym przez LEON Racing, odnieśli zwycięstwo w GT300. Drugie miejsce zapewniło mistrzowski tytuł duetowi Koki Saga/Kohei Hirate, jadącemu Toyotą Prius apr Racing.

KOŃCOWA PUNKTACJA AUTOBACS SUPER GT SERIES
GT500: 1. Yamamoto/Button 78, 2. Hirakawa/Cassidy 75, 3. Nojiri/Izawa 71, 4. Tachikawa/Ishiura 59, 5. Sekiguchi 55, 6. Nakajima 47, 7. Tsukakoshi/Kogure 45, 8. Matsuda/Quintarelli 43, 9. Kovalainen 42, 10. Oshima/Rosenqvist 41.