Cały Olimp Racing punktuje!

Pierwszy raz od 2013 roku trzech polskich kierowców znalazło się w punktowanej piętnastce wyścigu Porsche Supercup.

Robert Lukas finiszował na czwartym miejscu na Hungaroringu i awansował na piątą lokatę w łącznej klasyfikacji. Piotr Parys otworzył konto - od razu siedmioma punktami za 9 pozycję. Igor Waliłko, czternasty na mecie, zdobył punkty za P13, przesuwając się na 13 miejsce w generalce, szóste w stawce Rookies.Dan Cammish wygrał start z Michaelem Ammermüllerem. Robert Lukas po ostrym pojedynku zostawił za sobą Dennisa Olsena i zajmowal trzecie miejsce. Piotr Parys był jedenasty, Igor Waliłko - siedemnasty. Matt Campbell znalazł się na poboczu. Tom Sharp uszkodził prawe przednie koło. Odpadł Chris Bauer z polskiego zespołu Förch Racing.Brawurowo jadący Igor Waliłko awansował na P15. Christof Langer wypadł na nawrocie. Sean Hudspeth zakończył jazdę po kolizji z Paulem Reesem. Na czwartym okrążeniu Dennis Olsen wyprzedził Roberta Lukasa. Mark Ratcliffe wykonał obrót. Philip Morin zostawił za sobą Piotra Parysa (7).Na poczatku 11 okrążenia Michael Ammermüller skutecznie zaatakował Dana Cammisha. Zaid Ashkanani wpadł w opony, uderzony przez Philipa Morina. ZSS zajął się tym incydentem. Dennis Olsen odebrał Cammishowi P2 (11). Debiutujący w Supercupie Thomas Preining obrócił Porsche Josha Webstera. Obywaj walczyli o P6. Piotr Parys awansowal na P9, Igor Waliłko - na P14. Dylan Pereira otrzymał 5 sekund kary, ale utrzymał szóstą lokatę.

Michael Ammermüller odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie i prowadzi z przewagą 14 punktów nad Dennisem Olsenem. Kolejne miejsca zajmują Dan Cammish, Matt Campbell i Robert Lukas.