Chovet blisko tytułu

Po szóstym zwycięstwie Pierre-Louis Chovet zbliżył się do mistrzostwa Azji F3 - i 18 punktów do superlicencji.

Pierre-Louis Chovet, Pinnacle Motorsport

Przed końcową rundą w Abu Zabi kierowca Pinnacle Motorsport uzyskał 32-punktową przewagę nad Guanyu Zhou. David Vidales, wczoraj pozbawiony czwartego miejsca po doliczeniu 5 sekund, wywalczył drugie miejsce na Dubai Autodrome. Obsadę podium uzupełnił zwycięzca sobotniego wyścigu, Patrik Pasma.

Zhou i Iwasa startujący z pierwszego rzędu, ruszyli, po czym się zatrzymali. Chovet objął prowadzenie mając za sobą Vidalesa, który rozpoczął wyścig z szóstego pola. Kolejne miejsca zajmowali Pasma, Faria, Maini, Bölükbaşi, Daruvala i Nissany. Zhou ukończył pierwsze okrążenie na 15, Iwasa - na 18 miejscu.

Amna Al-Qubaisi wykonała obrót i uderzyła w barierę na zakręcie 8. W trakcie drugiego okrążenia interweniował Safety Car. Po restarcie (5) Alexandre Bardinon wpadł na Tatuusa Jehana Daruvali. Wywieszono czerwoną flagę.

Wyścig został wznowiony na 15 minut. Samochód bezpieczeństwa zjechał po 7 okrążeniu. Zhou zostawił za sobą Ushijimę, Nissany'ego (8), Mainiego (11) i Farię (12). Reece Ushijima wygrał pojedynek z Royem Nissanym o P7. Ayumu Iwasa zdobył jeden punkt. Cem Bölükbaşi, siedemnasty przed wznowieniem wyścigu, przebił się na P11.