-
-

Co za dzień Jedlińskiego!

9 wrz 2017, 14:51

Niecałe cztery godziny po wywalczeniu mistrzostwa FIA CEZ, Marcin Jedliński zapewnił sobie końcowy prymat w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe.

Kierowca Olimp Racing wygrał pierwszy wyścig na Automotodromie Brno i uzyskał bezpieczną przewagę w punktacji nad wiceliderem - swoim ojcem Stanisławem. Podium pod Brnem uzupełnili Zeljko Drmic i Dietmar Pucher.Startujący z czwartego pola Marcin Jedliński objął prowadzenie na pierwszym okrążeniu. Po pierwszym kółku zjechał Robert Lukas. Na trzecim okrążeniu Zeljko Drmic wygrał pojedynek o drugą lokatę z Dietmarem Pucherem. Stanisław Jedliński, już pewny mistrzostwa w klasie S, ukończył wyścig na czwartym miejscu w generalce.WYŚCIG 1 (12 okrążeń)1. Marcin Jedliński (PL)2. Zeljko Drmic (A) +8,9843. Dietmar Pucher (A) +15,4364. Stanisław Jedliński (PL) +53,653 (1. S)5. Dominik Kotarba-Majkutewicz (PL) +1.22,1946. Wiesław Lukas (PL) +1.25,937 (2. S)7. Kálmán Bódis (H) +2.09,729 (3. S)8. Stefan Oschmann (D) -1 okr.PUNKTACJA PORSCHE GT3 CUP CHALLENGE CENTRAL EUROPE1. M. Jedliński 208, 2. S. Jedliński 145, 3. Pucher 136, 4. Wójcik 114, 5. W. Lukas 95, 6. Oschmann 68, 7. Bódis 59, 8. Drmic 36, 9. Lekeny 28, Galáš 28.Fot. Olimp Racing