Coulthard w 200 starcie

Fabian Coulthard zaliczający 200 start w Supercars, wygrał pierwszy wyścig w The Bend Motorsport Park.

Race winner Fabian Coulthard, DJR Team Penske

Edge Photographics

Nowozelandczyk z DJR Team Penske minął metę 0,4 sekundy przed Jackiem Le Brocqiem. Scott McLaughlin finiszował jako trzeci, ale lidera mistrzostw ukarano 15 sekundami za obrócenie Mustanga Lee Holdswortha. McLaughlin spadł na P15, zaś pierwsze podium przypadło Bryce Fullwoodowi, ubiegłorocznemu mistrzowi Dunlop Super2 Series.

Chaz Mostert sięgnął po pole position w pierwszej części Repco The Bend SuperSprint. Kolega Fullwooda z Walkinshaw Andretti United przegrał start ze Scottem McLaughlinem i Jamie Whincupem, a na zakręcie 5 został minięty przez Shane'a van Gisbergena.

Whincup atakował McLaughlina, zablokował koło na hamowaniu i doszło do kontaktu. Pierwsza dwójka znalazła się na poboczu. Prowadził van Gisbergen przed Mostertem, De Pasquale, Coulthardem i Le Brocqiem. Whincup spadł na P10 (i otrzymał 15 sekund kary), McLaughlin na P18.

Na 5 okrążeniu McLaughlin zmienił lewe koła. Pit stop zaliczyli również Le Brocq, Whincup, Holdsworth i Pither. Po postojach Mosterta i Coultharda zatrzymał się Shane van Gisbergen. Fabian Coulthard wyprzedził Chaza Mosterta na ostatnim zakręcie.

Po pit stopie Scotta Pye'a van Gisbergen odzyskał prowadzenie. Le Brocq zostawił za sobą Coultharda i naciskał lidera. Kierowca z Melbourne próbował objechać Holdena z numerem 97 po zewnętrznej - i Fabian Coulthard wykorzystał okazję na 22 okrążeniu. Scott McLaughlin zepchnął van Gisbergena na P4.

W trakcie ostatniego okrążenia van Gisbergen spadł na 10 miejsce, odzyskując jedną lokatę po karze dla McLaughlina. Fabian Coulthard odniósł 13 zwycięstwo w Supercars - pierwsze od Perth SuperNight 2019.