Cvrček na bis

Věroslav Cvrček junior zdominował AUTOPOLA Jankov vŕšok, wyjazdową rundę GSMP.

Kierowca z Besedic wygrał również niedzielną część zawodów, wyprzedzając o 2,5 sekundy Michała Ratajczyka, o 5,7 s Szymona Łukaszczyka. Czwarte miejsce zajął Waldemar Kluza, nadal prowadzący w generalce samochodów zamkniętych klategorii I i II.

W pierwszym podjeździe wyścigowym Cvrček uzyskał 1.49,244. Igor Drotár stracił 0,968 sekundy do reprezentanta L Racing. Następne miejsca zajęli Ratajczyk (+1,221), Kluza (+3,721), Łukaszczyk (+3,929) i Stec (+5,355).

Nad trasą przeszła ulewa i rozpoczęcie drugiego podjazdu przesunięto na godz. 16.30. Cvrčkowi wystarczył wynik 1.54,153. Ratajczyk stracił 1,367, Łukaszczyk 1,815, Kluza 4,072, Stec 5,583 sekundy. Igor Drotár (+9,298) spadł na piątą lokatę w rundzie.

W grupie A na podium stanęli Szymon Piękoś, Robert Sługocki i Denis Pavlík, w grupie N - Karol Krupa, Łukasz Kabaciński i Tomáš Konečný. Konrad Biela (E1-2000) i Marcin Wrona (A-2000) mają już zapewniony tytuł mistrza Polski.

Miloš Zmeškal (Ralt 032) wygrał klasyfikację FIA CEZ Historic - przed Marcinem Kacperkiem (BMW 318is), Františkiem Kmeťem (MTX 1-03) i Marianem Czapką (Porsche 928S), najlepszym w C3. W mistrzostwach Polski samochodów historycznych ponownie górą był Wojciech Koczeski (Subaru Legacy RS) - przed Zmeškalem, Kacperkiem i Czapką.