:
59 Sekundy

Czwarty raz Merli

19 maj 2019, 17:43

Christian Merli pokonał Simone Faggiolego o 0,7 sekundy w Subida al Fito, hiszpańskiej rundzie EHCC.

Po dwóch latach Merli powtórzył sukces na 5,35-kilometrowej trasie pod Arriondas w Asturii. Simone Faggioli, który siedem razy wygrywał ten wyścig, zadowolił się pierwszym miejscem w E2-SC, wyprzedzając Javiego Villę, mieszkańca Arriondas. Po kraksie w Portugalii Faggioli korzystał z Normy kolegi z zespołu, Fabiena Boudubana.

Pierwszy podjazd wyścigowy rozegrano na mokrej nawierzchni. Merli założył intermediate i przegrał z Faggiolim o 2,895 sekundy. W drugim podjeździe kierowca Oselli okazał się szybszy od Faggiolego o 2,126 s. Trzeci podjazd padł łupem Toskańczyka, który zaryzykował slicki. Merli był wolniejszy o 1,408 s. Faggioli uzyskał też najlepszy czas dnia - 2.31,854.

Zgodnie z regulaminem zawodów, do końcowej klasyfikacji liczyły się dwa najlepsze wyniki każdego kierowcy. W tej sytuacji Merli pokonał Faggiolego o 0,718 sekundy.

Antonino Migliuolo jadący Lancerem Evo IX, wygrał kategorię I i grupę N. W GT górą był Ján Miloň w McLarenie 650S GT3. Subaru Lukáša Vojáčka dyktowało tempo w grupie A.