Debiutant mistrzem DTM

W piewszym pełnym sezonie startów René Rast sięgnął po mistrzostwo DTM - jako pierwszy rookie od czasu Nicoli Lariniego (1993).

Kierowca Audi Sport Team Rosberg ukończył decydujący wyścig na drugim miejscu - i wyprzedził o trzy punktu Mattiasa Ekströma. Zdetronizowany mistrz, Marco Wittmann świętował 9 zwycięstwo w karierze.Tom Blomqvist prowadził po starcie z pole position. René Rast wypadł na pobocze po kontakcie z Lucasem Auerem i znalazł się na P4. Jamie Green zaliczył kontakt z Mattiasem Ekströmem. Pretendenci do tytułu wylądowali na pozycjach 15 (Eki) i 18.Robert Wickens zepchnął Rasta na P5 (2). Paul Di Resta rozpoczął pit stopy (4). Rast zrewanżował się Wickensowi, odzyskując wirtualne prowadzenie w mistrzostwach (5). Podczas dziewiątego przejazdu Spitzkehre 30-letni Nadreńczyk zostawił za sobą Auera. Mike Rockenfeller wygrał pojedynek z Robertem Wickensem. Ekström awansował do dziesiątki kosztem Spenglera (12).Wittmann i Auer zmienili opony po 12 okrążeniu. Rast został wiceliderem - ze stratą 1,1 sekundy do Blomqvista. Po 15 kółku przyszły mistrz objął prowadzenie. Blomqvist odwiedził depo, a po powrocie na tor został minięty przez Wittmanna.Jamie Green odebrał czwarte miejsce Ekströmowi (21). Rast zaliczył przydługi, 7,1-sekundowy postój. Mike'a Rockenfellera obsłużono w 6,5 sekundy. Po wyjeździe na tor Rast przedzielił Wittmanna i Blomqvista.Robert Wickens zderzył się na nawrocie z Tomem Blomqvistem. Kanadyjczyk otrzymał drive through, ale wycofał się z wyścigu. Rockenfeller wyprzedził Martina, a następnie wraz z Rastem Spenglera, który jako ostatni wykonał pit stop (32).