31 maj
126 dni

Doohan wygrał po kolizji

9 sty 2020, 14:22

Dopingowany przed tatę Micka, pięciokrotnego mistrza świata w wyścigach motocyklowych klasy 500, Jack Doohan wygrał pierwszy wyścig F3 Asian Championship na Dubai Autodrome.

ZSS przeprowadził dochodzenie w sprawie incydentu na ostatnim okrążeniu, ale utrzymano wyniki. Prowadzący od startu Ukyo Sasahara odpadł po kolizji z Doohanem na dwa zakręty przed metą. Australijczyk z brytyjską licencją uderzył prawym przednim kołem w lewe tylne koło Tatuusa Hitech GP.

Lider mistrzostw, Joey Alders na 10 okrążeniu odebrał trzecie miejsce Nikicie Mazepinowi, a po odpadnięciu Sasahary awansował na P2. Trzeci stopień podium przypadł debiutującemu w serii Sebastiánowi Fernándezowi. 19-letni Wenezuelczyk przebił się z 9 pola startowego.

Pięć minut przed końcem pojawił się deszcz. Jake Hughes spadł z piątego miejsca na dwunaste. Jamie Chadwick minęła Pietro Fittipaldiego na zakręcie 14 (13) i wywalczyła szóste miejsce. Tatiana Calderón ukończyła wyścig jako jedenasta.