FP1 za
3 dni

Drugie podium Rogalskiego

26 sie 2018, 21:23

Zwycięzca klasyfikacji Rookie, Robin Rogalski stanął na podium po pierwszym w historii, nocnym wyścigu Audi R8 LMS Cup.

Szczecinianin ustąpił w Misano tylko Krisowi Heidornowi i Rahel Frey, do końca tocząc ostry pojedynek z Bartoszem Paziewskim. Jędrzej Szcześniak poniósł straty po starcie, ale przebił się na P7.

Szcześniak ruszający z pierwszego rzędu, wykonał obrót na Variante del Parco i ukończył inauguracyjne okrążenie jako dziesiąty. Prowadził Heidorn przed Rogalskim, ruszającym z piątego pola. Kolejne miejsca zajmowali Mike Hesse i Rahel Frey, która wygrała pojedynek z Bartoszem Paziewskim.

Na drugim kółku Frey wyprzedziła Hessego, Szcześniak Heinricha. W trakcie trzeciego okrążenia Robin Rogalski oddał Rahel Frey pozycję wicelidera. Szwajcarkę dzieliło 6,5 sekundy od Krisa Heidorna.

Mike Hesse odpadł na 6 okrążeniu. Frey była najszybsza na torze i odrobiłą niemal całą stratę do lidera. Na mecie dzieliła ich sekunda. Bartosz Paziewski naciskał Robina Rogalskiego.