Dubai wygrał grupę 2

Dubai wygrał grupę 2 i zajął drugie miejsce w kategorii I w Ecce Homo Šternberk, trzeciej rundzie EHC.

TODOS Cena Slovakia Pezinok Baba

Autor zdjęcia: Agnieszka Wołkowicz

Christian Merli triumfował w Jesenikach po raz czwarty - trzeci z rzędu. W drugim podjeździe wyścigowym kierowca z Trydentu poprawił swój rekord trasy, ustanowiony przed dwoma laty. Merlemu zmierzono 2.39,88.

Simone Faggioli, dziewięciokrotny zwycięzca Ecce Homo, w pierwszym podjeździe ustąpił Merlemu o 5 setnych, w drugim o 0,42 sekundy. Toskańczyk zdobył komplet punktów w E2 SC-3000, wyprzedzając Petra Trnkę o 10,63 s.

Czołową trójkę kategorii I utworzyli Dan Michl w Lotusie Elise, Dubai i Ronnie Bratschi w Lancerach. W grupie 2 Dubai okazał się szybszy o 20,08 sekundy od Jána Miloňa w Fabii R5.