Dublet Heidorna w Brands Hatch

Kris Heidorn ustrzelił dublet w Brands Hatch i po siódmym zwycięstwie w Audi R8 LMS Cup oddalił się na 21,5 punktu od wiceliderki pucharu, Vivien  Keszthelyi.

Dziewczyna Davida Schumachera wywalczyła czwarte miejsce - za Maximilianem Paulem i Rahel Frey, przed Robinem Rogalskim, drugim w klasie Rookie. Jędrzej Szcześniak ukończył wyścig na ósmej pozycji, szóstej w klasie A. Bartosz Paziewski znów przebił lewą tylną oponę i po pit stopie zdobył punkty za 12 lokatę.

Wykluczony w kwalifikacjach za zignorowanie czerwonej flagi, Paziewski startował z ostatniego, 13 pola. Prowadził Heidorn przed Paulem, Frey i Rogalskim. Jędrzej Szcześniak zajmował ósme, Bartosz Paziewski - 9 miejsce.

Na trzecim okrążeniu Keszthelyi wyprzedziła Hessego, Paziewski Szcześniaka. Na czwartym Schneider i Paziewski zostawili za sobą Hessego.

Rahel Frey wygrała pojedynek z Maximilianem Paulem (10). Szwajcarkę dzieliło 2,7 sekundy od prowadzącego Heidorna. Bartosz Paziewski minął Patricka Schneidera, na co dzień mechanika Phoenix Racing (11). Maximilian Paul zrewanżował się Rahel Frey odzyskując P2 (12).

Po 13 okrążeniu Paziewski zjechał do depo z przebitą oponą. Vivien Keszthelyi wyprzedziła Robina Rogalskiego (15). Zaczęło padać i na 17 kółku wysłano na tor Safety Car. Neutralizacja zniwelowała 6-sekundową przewagę Krisa Heidorna. Samochód bezpieczeństwa zjechał na 14 sekund przed upływem czasu, ale mocno padało i ponownie wyświetlono SC. Wyniki zostały ogłoszone po 18 okrążeniu.