23 lut
67 dni

Dwóch mistrzów EHCC

1 wrz 2019, 17:42

Simone Faggioli wygrał 25. GHD Ilirska Bistrica i zdobył jedenasty tytuł mistrza Europy w wyścigach górskich. Z prymatu w EHCC cieszy się również Christian Merli, remisujący z Faggiolim w Kategorii 2.

W pierwszym podjeździe wyścigowym Faggioli uzyskał 1.57,469, poprawiając własny rekord trasy sprzed dwóch lat (1.59,558). Nowy mistrz Francji, Geoffrey Schatz ustąpił Toskańczykowi o 1,253 sekundy. Christian Merli był wolniejszy od Faggiolego o 1,641 s.

Kolejność w drugim podjeździe okazała się identyczna. Faggioli pokonał 5,010-kilometrową trasę w 1.57,607 i wygrał zawody po raz ósmy - szósty z rzędu. Schatz zbliżył się do kierowcy Normy na sześć dziesiątych. Merli ustąpił rodakowi o 2,218 s, zdobywając komplet punktów w E2-SS.

Grupę CN wygrał Vladimir Stankovič w Normie, E2-SH - Dan Michl w Lotusie Elise, GT - Ján Miloň w McLarenie 650S, A - Aleš Prek w Hondzie Civic Type-R, N - Antonino Migliuolo w Lancerze Evo IX, S20 - László Hernádi w Lancerze Evo IX R4.