-
-

Gunther stracił podium, Serafin liderem

12 cze 2017, 09:41

Max Gunther, który wczoraj odebrał puchar za drugie miejsce w drugim wyścigu Kia Lotos Race na torze Poznań, otrzymał karę 25 sekund i spadł w klasyfikacji wyścigu na piętnaste miejsce.

Wiele protestów spowodowało, że oficjalne wyniki zostały opublikowane dopiero dziś rano.Zwycięzcą wyścigu został Kamil Serafin, a podium skompletowało dwóch 14-latków: Nikodem Wierzbicki (+4,490) oraz Szymon Jabłoński (+5,706). 0,026 sekundy do podium straciła Adreinn Vogel, która o 0,031 sekundy pokonała Tomasza Magdziarza. Szóste miejsce zdobył Przemysław Pytlak (+5,852), a siódme Damian Litwinowicz (+6,071).Czołową dziesiątkę skompletowali Lukas Keil (+11,298), Szymon Ładniak (+12,248) oraz Dawid Borek (+12,675). Jan Antoszewski, który jako pierwszy przekroczył linię mety, pozostał z 25-sekundową karą i został sklasyfikowany na trzynastej lokacie. Sędziowie podtrzymali także wykluczenie Jakuba Dwernickiego, który nie dostosował się do kary stop&go.Najlepszy czas pojedynczego okrążenia uzyskał Kamil Serafin, który z dorobkiem 392 punktów, został także nowym liderem klasyfikacji sezonu. Drugi jest Jan Antoszewski (385), a trzeci Nikodem Wierzbicki (361). Kolejne lokaty należą do Damiana Litwinowicza (354), Szymona Jabłońskiego (337), Maxa Gunthera (319) oraz Adreinn Vogel (318). Następną rundą Kia Lotos Race odbędzie się w połowie lipca na torze Slovakiaring.fot. KLR