Hadjar wygrywa w Monako

Na ulicach Monako Isack Hadjar odniósł pierwsze zwycięstwo w Formula Regional European Championship by Alpine.

Pochodzący z Paryża, 16-latek o algierskich korzeniach uciekł Zane Maloneyowi na 7,4 sekundy. Paul Aron stanął na trzecim stopniu podium. Zespół R-ace GP czwarty raz z rzędu triumfował w Monako, tym razem popisując się dubletem.

Po kwalifikacjach w grupach, Hadjar i Maloney ruszali z pierwszego rzędu. Lider mistrzostw. Gregoire Saucy znalazł się na 10 polu. Wykluczony z kwalifikacji za odstępstwo techniczne, Franco Colapinto wycofał się ze startu.

Nawierzchnia przeschła i korzystano ze slicków. Czołowa dziewiątka utrzymała pozycje po starcie. Nicola Marinangeli został obrócony i uderzył w barierę na Nouvelle Chicane. 13 minut przed końcem interweniował samochód bezpieczeństwa.

Po restarcie Gregoire Saucy popełnił błąd na Sainte-Dévote i ukończył wyścig na 22 miejscu.