Harvick na trzecim polu

Po sześciu latach Kevin Harvick ponownie wygrał Duel at Daytona - czwartkowy wyścig kwalifikacyjny przed Daytona 500.

Kierowca Stewart-Haas Racing rozpocznie The Great American Race z trzeciego pola - za posiadaczem pole position, Williamem Byronem. Za Harvickiem ustawią się Ricky Stenhouse Jr, Paul Menard, Matt Di Benedetto, Martin Truex Jr, Bubba Wallace.

Byron prowadził do pit stopów po 15 okrążeniu. Harvick liderował przez końcowe 44 kółka, mijając metę 0,165 sekundy przed Rickym Stenhouse'em, który na finiszu ostro walczył z Paulem Menardem.

Kyle Busch wykonał obrót po kontakcie z Jimmie Johnsonem (35) i ukończył wyścig na 18 miejscu. Brad Keselowski, ukarany za tankowanie poza stanowiskiem, zajął 20 lokatę ze stratą dwóch okrążeń. Parker Kligerman wywalczył prawo startu w Daytona 500 po zaciętym pojedynku z Tylerem Reddikiem i Ryanem Truexem.