Harvick odczarował Sonomę

Kevin Harvick został jedenastym zwycięzcą w tym sezonie Monster Energy NASCAR Cup Series.

Kalifornijczyk z Backersfield pierwszy raz triumfował na Sonoma Raceway - jednym z dwóch drogowych torów w kalendarzu. To 36 pucharowa wygrana Harvicka, pierwsza w Fordzie - po 16 latach za kierownicą Chevroleta.Danica Patrick straciła szóste miejsce, wpadając na kręcącego się Dale'a Earnhardta juniora, a w drugim segmencie została obrócona przez Denny'ego Hamlina i staranowana przez swojego chłopaka, Ricky'ego Stenhouse'a juniora. Stenhouse odpadł, Danica osiągnęła metę jako siedemnasta.Zwycięzca pierwszego segmentu, Martin Truex Jr prowadził najdłużej - przez 25 okrążeń, ale nie ukończył wyścigu. Odpadł po awarii silnika na 87 okrążeniu. Drugi segment wygrał Jimmie Johnson. Na 34 okrążenia przed metą Kevin Harvick wyprzedził jadącą na czwartej pozycji Danikę Patrick, a 12 kółek dalej objął prowadzenie mijając Brada Keselowskiego. Lider przez 24 okrążenia, Harvick osiągnął metę z przewagą 8 sekund nad kolegą ze Stewart-Haas Racing, Clintem Bowyerem. Keselowski uzupełnił wynik 1-2-3 dla Forda.