31 maj
129 dni

Hat trick Kyle'a Buscha

22 kwi 2018, 03:57

32 na starcie, Kyle Busch wygrał Toyota Owners 400 na Richmond Raceway, uzyskując hat trick w Monster Energy NASCAR Cup Series.

To 46 pucharowe zwycięstwo "Rowdy'ego", który prowadził przez 32 z 402 okrążeń. Chase Elliott, nadal czekający na pierwszą wygraną, ósmy raz zajął drugie miejsce.Martin Truex sięgnął po swoje 18 pole position. Kyle Busch nie awansował do drugiej rundy kwalifikacji i znalazł się na P32. Pierwsze dwa segmenty padły łupem Joeya Logano, lidera przez 92 okrążenia. 27-latek wygrał dotąd tylko jeden segment. Na mecie Stage 1 Kyle Busch był szósty - za Almirolą, Kurtem Buschem, Byronem i Bowyerem.Na 7 okrążeń przed zakończeniem Stage 2 Logano wyprzedził prowadzącego Clinta Bowyera. Aric Almirola zajął trzecie miejsce - przed Kurtem Buschem, Williamem Byronem i Kylem Buschem.Martin Truex prowadził stawkę, gdy na 352 okrążeniu zarządzono pierwszą neutralizację z powodu incydentu. Zderzyli się Ryan Blaney, Cole Whitt i Ricky Stenhouse. Po restarcie Kyle Busch minął Kevina Harvicka awansując na P2. Awaria silnika Chevroleta Ryana Newmana spowodowała kolejną żółtą flagę. Kyle Busch jako pierwszy wyjechał z depo - i uciekł po restarcie na 22 okrążenia przed końcem dystansu.Pęknięta lewa tylna opona skierowała na ścianę Forda Davida Ragana. 11 okrążeń przed planowaną metą zarządzono neutralizację. Po pit stopach nadal liderował Kyle Busch - przed Hamlinem, Harvickiem, Logano i Elliottem. Kłopoty z lewą stroną samochodu przedłużyły postój Martina Truexa o 4 sekundy. Urzędujący mistrz spadł na 11 miejsce, a potem zaliczył jeszcze jeden postój.Ricky Stenhouse spowodował dogrywkę, uderzając w ścianę na 396 okrążeniu. Po restarcie Chase Elliott wyprzedził Denny'ego Hamlina i finiszował pół sekundy za Toyotą numer 18.