Hat trick Larsona

Dobę wcześniej oglądany w klasyku sprint carów, Knoxville Nationals (drugie miejsce za Donnym Schatzem), Kyle Larson odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w pucharowym wyścigu NASCAR na Michigan International Speedway.

W dogrywce kierowca Chip Ganassi Racing pokonał o 0,3 sekundy Martina Truexa juniora. Jako trzeci finiszował Erik Jones, 21-latek z Michigan, kolega Truexa z Furniture Row Racing.Posiadacz pole position, Brad Keselowski wygrał Stage 1 zostawiając za sobą Harvicka, Elliotta, Truexa, Logano i Jonesa. Kyle Busch zjechał przy zamkniętym depo i po restarcie znalazł się na 28 pozycji.Na mecie Stage 2 jako pierwszy zameldował się Truex, który odniósł 14 zwycięstwo w segmencie. Kolejne miejsca zajęli Keselowski, Harvick, Jones i Suárez.Truex uciekł Keselowskiemu. Na 139 okrążeniu Daniel Suárez zderzył się z Kaseyem Kahnem i zarządzono neutralizację. Po restarcie Truex miał za sobą Jonesa. Gdy obydwaj zaliczyli pit stop, na czele widniał Keselowski, a po tankowaniu Forda z dwójką - Denny Hamlin (162). Toyota z jedenastką odwiedziła depo na 178 okrążeniu. Kyle Busch odjechał Larsonowi na 7,6 sekundy.Kapeć Joeya Logano spowodował czwartą neutralizację (187). Truex wrócił na czoło stawki i wygrał restart. Michael McDowell wykonał obrót po kontakcie z Paulem Menardem na Turn 2. Jeszcze raz skorzystano z żółtej flagi (196), a następnie wywieszono czerwoną z powodu rozlanego oleju (199). Przerwa trwała 5 minut 39 sekund.O wszystkim rozstrzygnęła dogrywka. Kyle Larson, piąty przed restartem, objął powadzenie na Turn 2. Martin Truex Jr, lider przez 57 okrążeń, musiał zadowolić się drugim miejscem. Brad Keselowski, który otwierał stawkę przez 105 okrążeń, ukończył wyścig na 17 pozycji.