Huff pokonał Hyundaie

Rob Huff wykorzystał pole position po odwróceniu pól startowych i wygrał drugi wyścig WTCR na Hungaroringu.

Za Golfem Sébastien Loeb Racing finiszowały trzy Hyundaie. Były mistrz WTCC wyprzedził o pół sekundy startującego z dziką kartą Dániela Nagya, o 2,2 s Yvana Mullera, o 2,6 s lidera mistrzostw, Gabriele Tarquiniego.  Tarquini ruszający z ósmego pola, zyskał dwa miejsca po starcie, a na czwartym okrążeniu awansował na P5 kosztem Jamesa Thompsona. Na 10 kółku 56-latek był już czwarty. Esteban Guerrieri nie odparł ataku Tarquiniego na drugim zakręcie. Norbert Michelisz wygrał pojedynek z Mehdim Bennanim o szóstą lokatę.Yann Ehrlacher stracił napęd - i 11 miejsce. Gianni Morbidelli zderzył się z kolegą z Team Mulsanne, Fabrizio Giovanardim.